×
Lech Wałęsa wyznał, że nie obawia się koronawirusa, ponieważ uważa, że „na coś trzeba umrzeć”. Były prezydent ma jednak inne obawy związane z epidemią, która pokrzyżowała jego plany. Wyznał, że nie wyobraża sobie „wyżyć” z emerytury. Ile właściwie jej dostaje?

Lech Wałęsa o koronawirusie

Wałęsa nie czuje lęku przed zachorowaniem na wirusa, ale ma inne zmartwienie, związane z planowanymi podróżami. Narzeka, że odwołanie lotów wiąże się ze stratami finansowymi.
Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA i w inne miejsca i to mi wszystko padło niestety… I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy…
Jak przyznaje Lech Wałęsa, jego głównym źródłem dochodów są honoraria, które otrzymuje za wygłaszane na świecie wykłady. Stawki za przemówienie wahają się pomiędzy 10, a 100 tysięcy euro. Zamknięcie granic spowodowane epidemią koronawirusa sprawiło, że wiele z nich zostało odwołanych. Pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” jest zaniepokojony stanem swoich finansów.

Ja mam 6 tys. zł prezydenckiej emerytury i za tyle nie dam rady się utrzymać, bo moja żona Danuta wydaje 7 tysięcy miesięcznie. Muszę zarobić przecież na utrzymanie siebie i żony. A za friko robił nie będę przecież, ja już za friko robiłem przed 1989 rokiem.

Wałęsa zauważa, że posiadanie dużej rodziny wiąże się z wieloma wydatkami. Narzeka, że wciąż ktoś zgłasza się do niego z prośbą o wsparcie finansowe.

A jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież.

Pomimo epidemii koronawirusa, Lecha Wałęsa nie przestaje pracować. Przyznaje, że nie chciałby umrzeć z powodu covid-19.

Nie wzmacniam żadnej odporności, bo po co? W tym wieku? Mam 77 lat… Trzeba na coś umrzeć, ale wolałbym umrzeć na placu boju, a nie na koronawirusa.

Warto przypomnieć, że przewoźnicy tacy jak m.in. Ryanair czy Wizzair zobowiązali się do zwrotu pieniędzy lub wymiany biletów na inne. W związku z tym, Wałęsa może liczyć chociaż na zwrot kosztów biletów. Polskie Linie Lotnicze LOT oferują też loty powrotne dla Polaków, którzy utknęli za granicą.

Polecane

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Instagram.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować