×

Lasy zostaną otwarte! Rząd poluzowuje obostrzenia. Padła konkretna data

Lasy zostaną otwarte. Minister środowiska poinformował także o zniesieniu zakazu wstępu na tereny zielone oraz na skwery i bulwary. Padła konkretna data.

Zamknięcie terenów leśnych

Zakaz wstępu do lasów i parków był ostatnio jednym z najgorętszych tematów. 3 kwietnia br. rząd wprowadził obostrzenia, mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Dlatego Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów. Zamknięto też parki narodowe.

Resort środowiska tłumaczył, że decyzja ta wynikała z faktu, iż wiele osób, mimo zagrożenia epidemią, gromadziło się na terenach leśnych.

Lasy zostaną otwarte

Minister środowiska Michał Woś od początku był przeciwny zamykania lasów. Za wszelką cenę chce na powrót otworzyć tereny zielone.

Przedstawiłem rekomendacje premierowi Morawieckiemu i zespołowi rządowemu. Na pewno decyzja o otwarciu lasów będzie pierwszą z decyzji w ramach powrotu do nowego reżimu sanitarnego czy odmrażania gospodarki

Woś zaznaczył jednak, że samo otwarcie lasów „nie powoduje zdjęcia niektórych restrykcji, które będą tam obowiązywały”. Jak mówił, zostanie zdjęty zakaz wstępu do lasów, natomiast pozostanie zamknięta infrastruktura towarzysząca – edukacyjno-turystyczna, typu specjalne ścieżki edukacyjne czy wiaty, miejsca biwakowe, ale też parkingi.

Natomiast sam wstęp do lasu będzie możliwy. (…) Dzisiaj wicepremier Sasin mówił o terminie poniedziałkowym. Jeżeli nic się nie wydarzy, to bardzo się cieszę, że ten termin poniedziałkowy rzeczywiście może być dotrzymany

Dzisiaj (16.04) ma odbyć się konferencja prasowa, na której Szumowski ma wypowiedzieć się o poluzowaniach w obostrzeniach. Ostatecznie decyzje mają zapaść właśnie na niej.

lasy zostaną otwarte
Twitter
Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, polskatimes.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij