×

Spotkali w lesie pod Piotrkowem Trybunalskim niezwykle rzadkie zwierzę. Uchwycili je na wideo

Spotkanie w Polsce sarny czy daniela zdarza się bardzo często. Zwierzęta nieraz pojawiają się przy drogach i na polach, czasem pojawiają się też w ogródkach sąsiadujących z lasami. Jednak sarna-albinos, która pojawiła się kilka dni temu w Łódzkim lesie, należy do rzadkości.

New York State Outdoor Writers Association

Rzadki widok przyciąga wzrok

Śnieżnobiałe zwierzę pojawiło się w lesie w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Film ze spaceru, na którym doszło do niesamowitego spotkania pojawił się na grupie Podążając za kadrem na Facebooku. Później na Twitterze udostępnił go profil Promuje Łódzkie.

Niestety film jest nakręcony z daleka, nie udało się też zrobić dokładnego zdjęcia. Nie mas jednak wątpliwości, że widać na nim biegnące pośród drzew zwierzę o białym ubarwieniu.

"Albinos" Dziś kolejny raz polaczylismy sily wraz z Sewerynem z Wędrówki po bezdrożach oraz kilkoma innymi znajomymi, niestety warunki zapowiadały się na tyle nie korzystnie, że postanowiliśmy nie brać sprzętu foto a zrobić wymarsz na 20km.Tym razem pomimo fatalnych warunków można byłoby zrobić naprawdę rzadkie zdjęcie, podczas wędrówki napotkalismy biała sarne/Daniela (trudno dokładnie określić z takiej odległości) jedynie udało się nagrać taki krótki filmik.

Opublikowany przez Podążając za kadrem Niedziela, 3 lutego 2019

Niezwykłe szczęście

Reprezentująca regionalny oddział Lasów Państwowych Hanna Bednarek-Kolasińska mówi, że takie zjawisko jest niezwykle rzadkie, każdy kto spotkał takie zwierzę ma niesamowite szczęście. Poinformowała również, że najprawdopodobniej na nagraniu mamy do czynienia nie z sarną, a z danielem, ponieważ spotkanie z takim osobnikiem już wcześniej zgłaszali lokalni leśnicy. Niestety wideo jest na tyle niewyraźne, że nawet specjaliści nie są w stanie rozstrzygnąć, z którym ze zwierząt spotkał się twórca nagrania.

Poza filmem, jeden z uczestników spaceru umieścił też kilka zdjęć zwierzęcia-albinosa na Twitterze.

Bez względu na to czy mamy do czynienia z sarną czy z danielem, tak szczęśliwe spotkanie zasługuje na uwagę ?

Może Cię zainteresować

zamknij