×

Rosjanie planują wyrąb ukraińskich lasów. „Ostatni raz zdarzyło się to podczas okupacji hitlerowskiej”

Rosjanie planują wyrąb ukraińskich lasów. Drewno mają zamiar sprzedać. Poinformował o tym na Twitterze we wtorek ukraiński wywiad. Według komunikatu, coś podobnego ostatni raz miało miejsce na terytorium Ukrainy podczas okupacji hitlerowskiej.

Rosjanie planują wyrąb ukraińskich lasów

Władimir Putin i Siergiej Szojgu planują wyciąć i sprzedać ukraińskie lasy. O ich zamiarach poinformował na Twitterze wywiad ukraiński. W komunikacie możemy przeczytać, że „Państwo-okupant planuje masowy wyrąb”. Powołano się na list ministra obrony Szojgu adresowany do Putina „w sprawie możliwości wyrąbania ziemi na terenach obronnych”.

W tym piśmie Szojgu prosi o zgodę na „totalny wyrąb” ukraińskich lasów, krzewów oraz nasadzeń zielonych. To jeszcze nie wszystko. Nie będzie jakichkolwiek ograniczeń, nawet tych odnoszących się do wieku drzew, a także i formy własności czy kategorii gruntu „z prawem wykorzystania pozyskanego drewna”.

Jeśli armia nie wykorzysta drewna, to sprzeda

Drewno, które nie zostanie wykorzystane na potrzeby Rosji, będzie mogło zostać sprzedane. Środki, które zostaną z tego uzyskane, zostałyby przeznaczone na potrzeby armii rosyjskiej.

Dziś bez wyjątku wszystkie lasy na czasowo okupowanych terytoriach znajdują się w strefie najwyższego ryzyka. Całkowity wyrąb zieleni to kolejna straszna zbrodnia okupantów i stworzenie ekobójstwa

– czytamy w informacjach od ukraińskiego wywiadu.

Zauważono także:

Ostatni raz zdarzyło się to na terytorium Ukrainy podczas okupacji hitlerowskiej, kiedy najeźdźcy zniszczyli i wywieźli wartości materialne i przyrodnicze.

Wcześniej informowano też, że rosyjscy żołnierze celowo niszczą na Ukrainie sprzęt rolniczy. Donosiła o tym m.in. Agencja Ukrinform, która powołała się na post wywiadu ukraińskiego w komunikatorze Telegram:

Systematyczne przypadki takich działań odnotowano w rejonie browarskim (obwód kijowski), melitopolskim (obwód zaporoski), pryłuckim, nieżyńskim i nowogrodzkim (obwód czernihowski), a także w niektórych rejonach obwodu chersońskiego i charkowskiego.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij