×

Lara Gessler skomentowała wyrok TK. Jej stosunek do aborcji jest zaskakujący

Lara Gessler skomentowała wyrok TK w sprawie częściowego zakazu aborcji. Fani celebrytki są zaskoczeni jej stosunkiem do przerywania ciąży tym bardziej, że niedawno sama urodziła dziecko. Dyskusja wokół słuszności zabiegu aborcji rozgorzała na nowo.

Świeżo upieczona mama o aborcji

Ciąża Lary Gessler od początku była bardzo medialna. Córka słynnej restauratorki długo zwlekała z podzieleniem się informacją na temat płci dziecka. Później internauci z zapartym tchem śledzili wszelkie informacje na temat jej porodu i pierwszych dni w roli matki.

Teraz Lara Gessler większość czasu spędza opiekując się dzieckiem. Mimo to znalazła chwilę, aby opublikować na Instagramie, bardzo modne w ostatnim czasie, zdjęcie przedstawiające karmienie piersią niemowlęcia. Co ciekawe, Lara Gessler wykorzystała tę okazję, aby odnieść się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Przypomnijmy, że przed czterema dniami TK orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich chorób i wad płodu jest niezgodna z obowiązującą w Polsce Konstytucją. W związku z tym, od 22 października w kraju istnieje możliwość dokonywania aborcji wyłącznie w sytuacji, gdy: ciąża jest wynikiem czynu zabronionego m.in. związku kazirodczego, gwałtu lub zbyt młodego wieku współżyjących oraz gdy zagraża życiu ciężarnej.

Lara Gessler skomentowała wyrok TK

Mimo nowych zasad obowiązujących w Polsce, w dalszym ciągu kobiety mają dostęp do aborcji oferowanej legalnie przez zagraniczne organizacje pozarządowe. Należy do nich m.in. organizacja Women on Waves, zajmująca się pomocą w organizacji aborcji dla kobiet, mieszkających w krajach gdzie jest ona niedostępna lub zakazana.

Choć na dobrą sprawę, w XXI wieku każda kobieta ma realny dostęp do aborcji, w Polsce wciąż odbywają się protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Lara Gessler należy do grona osób niezadowolonych z wyroku TK, czemu dała wyraz na swoim instagramowym profilu.

Córka słynnej restauratorki opublikowała zdjęcie, na którym widzimy jak karmi piersią swoje pierwsze dziecko. W opisie nie ma jednak ani słowa na temat macierzyństwa. Lara Gessler postanowiła bowiem przyciągnąć uwagę internautów za sprawą częściowo roznegliżowanego zdjęcia, aby dotrzeć ze swoim przekazem do jak największego grona. Pod zdjęciem zamieściła swoją opinię odnośnie wyroku TK.

Znając już trud porodu, jako aktu największej waleczności kobiety, by wydać na świat swoje dziecko, nie wiem jakim potworem trzeba być, by skazywać ją na taką psychiczną, fizyczną i emocjonalną mękę. Czekanie na poród dziecka bez szans, i powrót do domu z pustym brzuchem, burzą hormonów i rozpaczą o jakiej ciężko mi jest myśleć.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować