×

Łabędź ze skarpetą na głowie. Bez szybkiej pomocy groziła mu śmierć

Łabędź ze skarpetą na głowie i szyi został znaleziony przez członków organizacji charytatywnej. Zwierzę udało się złapać i uratować. Konieczna była operacja. Gdyby nie szybka reakcja i pomoc łabędź umarłby z głodu lub by się udusił. Zdjęcia ptaka w skarpecie obiegło w Wielką Brytanię, a sprawcy poszukuje lokalna policja.

Łabędź ze skarpetą na głowie. Zwierzęciu groziła śmierć

2 maja członek charytatywnej organizacji Yorkshire&Wildlife Rescue Hospital w miejscowości Lincoln w Wielkiej Brytanii wypatrzył łabędzia ze skarpetą na głowie i szyi. Ptak ledwie oddychał. Bez natychmiastowej pomocy nie miałby szans na przeżycie. Na szczęście udało się go złapać i uratować. Od razu powiadomiono policję.

Organizacja przyrodnicza Yorkshire Swan &Wildlife Rescue Hospital pokazała na swoim profilu na Facebooku jak poważnie zranione zostało zwierzę. Rany szyi wymagały operacji. Powrót łabędzia do zdrowia potrwa. Członkowie organizacji podziękowali też weterynarzowi za szybką i skuteczną pomoc.

Policja poszukuje sprawców tego okrucieństwa

Policja z Lincolnshire poszukuje sprawców tego bestialskiego czynu. Wraz członkami RSPCA – organizacji charytatywnej chroniącej zwierzęta na Wyspach Kanaryjskich zwrócili się o pomoc. Chcą dotrzeć do świadków zdarzenia, którzy mogliby pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców.

Kate Burris z RSPCA, mówiąc o wielkim cierpieniu zwierzęcia i o jego nieuniknionej śmierci, gdyby nie udzielono mu szybkiej pomocy, zwróciła uwagę także na, że do zdarzenia doszło w okresie lęgowym, co niesie za sobą dodatkowe konsekwencje:

Biorąc pod uwagę fakt, że trwa sezon lęgowy, to całe zdarzenie mogło doprowadzić również do śmierci piskląt.

W Wielkie Brytanii zabijanie i ranienie zwierząt jest przestępstwem. Za ten czyn, w ramach ustawy o dzikich zwierzętach, grozi kara do pół roku więzienia i nieograniczona grzywna finansowa.

Źródła: www.rp.pl, wydarzenia.interia.pl, wiadomosci.radiozet.pl, wiadomosci.radiozet.pl, Sprawę bada policja. Zdjęcie łabędzia obiegło Wielką Brytanię - o2 - Serce Internetu
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować