×

Kulisy wywiadu Meghan i Harry’ego. Zawarli umowę w razie śmierci księcia Filipa?

Kulisy wywiadu Meghan i Harry’ego. Zawarli umowę ze stacją na wypadek nagłego pogorszenia się stanu zdrowia księcia Filipa.

Szokujący wywiad

7 marca stacja CBS wyemitowała wywiad, w którym książę i księżna Sussex ujawnili szokujące szczegóły dotyczące swoich relacji z rodziną Windsorów. Wywiad przeprowadziła legenda amerykańskiej telewizji, a prywatnie sąsiadka książęcej pary Oprah Winfrey.

Kulisy wywiadu Meghan I Harry’ego
Twitter

Bez większego trudu udało jej się nakłonić zapłakaną Meghan do przyznania się do depresji, tak głębokiej, że wymagającej fachowej pomocy. Jednak ze względu na specyfikę rodziny królewskiej i relacji Markle, nie było możliwości przeprowadzenia psychoterapii. Jak dała do zrozumienia Meghan, wymagano od niej, by bez względu na swój stan psychiczny trzymała fason i nie dawała niczego po sobie poznać.

Harry ujawnił, że podobieństwo sytuacji, w której znalazła się jego żona było tak uderzające do koszmaru, który przeżyła jego mama, księżna Diana, że nie widział innego wyjścia, jak tylko ucieczka od rodziny, w której się wychował. Jak wszyscy pamiętamy, doprowadziło to do tak zwanego Megxitu, czyli ogłoszenia 8 stycznia 2020 rezygnacji z królewskich obowiązków i przywilejów, po którym nastąpiła przeprowadzka do Kanady, a następnie do Stanów Zjednoczonych.

Kulisy wywiadu Meghan i Harry’ego
Twitter

Najmocniejszym oskarżeniem, które padło w wywiadzie, był zarzut o rasizm. Jak ujawniła książęca para, niektórzy członkowie rodziny królewskiej wyrażali ogromny niepokój o kolor skóry ich przyszłego dziecka, a nawet uzależniali od tego ewentualne nadanie Archiemu lub pozbawienie go tytułu książęcego.

włamanie do posiadłości Meghan Markle i Harry'ego 3
Twitter

Kulisy wywiadu Meghan i Harry’ego

Zarzuty takiego kalibru nie mogły pozostać bez odpowiedzi. Minister do spraw dzieci i członkini Partii Konserwatywnej Vicky Ford zapewniła, że w Wielkiej Brytanii nie ma miejsca na rasizm, a były rzecznik prasowy królowej Elżbiety II, Charles Anson, dodał, że nie istnieje on także w rodzinie królewskiej.

Obywatele Wielkiej Brytanii na zwierzenia książęcej pary zareagowali w większości niesmakiem i niechęcią. Notowania Harry’ego i Meghan, już i tak niskie, gwałtownie spadły. Sussexom wypominano, że udzielanie wywiadu w czasie, gdy rodzina królewska i cały kraj drżą o życie schorowanego, niemal stuletniego księcia Filipa, było grubszym nietaktem.

książę Filip opuścił szpital
Twitter

Sytuację próbuje ratować przyjaciółka Meghan, Gayle King. W programie SirirusXM zapewniała, że wywiad został nagrany w połowie lutego, a jego emisja była uzależniona od stanu zdrowia księcia Filipa.

Jak twierdzi King, Harry i Meghan z właściwą sobie delikatnością zawarli z CBS umowę, że jeśli stan zdrowia dziadka znacznie się pogorszy, emisja zostanie wstrzymana. Ten krok miał zapobiec stawianiu książęcej pary w złym świetle, ale, jak się okazuje, niewiele pomógł.

Brytyjski Daily Mail już podzielił się z czytelnikami spiskową teoria, jakoby wersja przedstawiona przez King była wyssana z palca i miała za zadanie zmniejszyć dokonane przez wywiad szkody.

Meghan o rodzinie królewskiej
Twitter

Źródła: www.radiozet.pl, www.radiozet.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować