×

Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u. „Hejt mam większy niż Adamowicz”

Najpierw poseł odwołał wywiad w Polsat News, potem nie zgodził się na wywiad w TVN24. Ale okazuje się, że była to jedynie zapowiedź problemów. Paweł Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u.

„Za, a nawet przeciw”

Bycie „za, a nawet przeciw” wymyślił Lech Wałęsa, ale jego słynne zdanie można podpiąć pod wiele sytuacji związanych z polityką. M.in. pod ostatnie głosowanie w sprawie „lex TVN”, które wzbudziło tyle kontrowersji.

Tyle że Paweł Kukiz był przeciw, a ostatecznie okazało się, że jest „nawet za”. Konkretnie „za” nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. W pierwszym głosowaniu posłowie Kukiz’15 byli przeciwni. Potem okazało się, że byli przeciwni „przez pomyłkę”. W rezultacie zmienili zdanie co do głosowania, za co najbardziej oberwało się Pawłowi Kukizowi.

Kukiz domaga się przeprosin
Twitter

Z ław sejmowych pod adresem polityka posypały się mocne słowa. Posłowie wybuczeli Kukiza, nazywali go m.in. zdrajcą narodu.

Posłowi zarzucano, że zmienił zdanie w zamian za korzyści majątkowe. Ale krytyka decyzji posła sięga także poza ławy sejmowe. W sieci wylała się fala hejtu. Pojawiły się m.in. pełne złośliwości memy z cytatem piosenki Pawła Kukiza:

(…) dam ci torbę z darami, auto z alufelgami. Portfel cały wypchany dolarami.

Internauci, a także muzycy, którzy niegdyś występowali z Kukizem na jednej scenie, przypominają mu, że wchodził do świata polityki jako ideowiec i wolnościowiec. A wyszło… jak zwykle.

Kukiz domaga się przeprosin od TVN-u

Paweł Kukiz odpiera zarzuty i twierdzi, że „ani słowem nie rozmawiał z PiS o żadnym stanowisku, o niczym innym poza głosowaniami”. Polityk czuje się pokrzywdzony w związku z falą krytyki, jaka spadła na niego w mediach i w sieci.

Ogólnie to hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam znacznie większy, niż Paweł Adamowicz, a portale i TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcają

– powiedział polityk w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Jaki majątek zgromadził Paweł Kukiz
Twitter

Poseł nie uniknął odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego nie pojawił się na wywiadzie w Polsacie News (zamiast tego wysłał w nocy SMS-a, a do studia oddelegował posła Sachajko). Przy okazji dowiedzieliśmy się także, że domaga się przeprosin od stacji TVN.

To już wyjaśnił poseł Sachajko. Dodam, że w czwartek zaprosiła mnie też telewizja TVN24, chcieli umówić się na wywiad. Odpisałem, że zgodzę się pod warunkiem, gdy publicznie mnie przeproszą za swój wczorajszy „news”, jakobym miał żądać stanowiska wicemarszałka za głosowanie. Już mi nie odpisali

– przekazał poseł dziennikarzom portalu.

Kukiz domaga się przeprosin
Twitter

Pozwu nie będzie, ponieważ Kukiz uważa, że oddanie sprawy w ręce sądu i tak nic by nie dało. Ale czy doczeka się przeprosin od stacji?

Przypomnijmy, teraz projektem nowelizacji, zwanej potocznie „lex TVN”, zajmie się Senat.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij