×

Na tiktokerkę plus size spadł hejt za przystojnego męża. Padły mocne słowa

Media społecznościowe, a właściwie korzystający z nich internauci, potrafią być bezlitośni. Przekonała się o tym pewna użytkowniczka TikToka. Po tym, jak opublikowała nagranie ze swoim partnerem, padła ofiarą tzw. „fat shamingu”. Krótko mówiąc na tiktokerkę plus size spadł hejt za przystojnego męża.

Hejt za przystojnego męża

Alicia McCarvell jest pochodzącą z Kanady tiktokerką plus size, która osobiście akceptuje swoje krąglejsze kształty. Szczególnie głośno zrobiło się o niej niedługo po tym, jak opublikowała nagranie, na którym pokazała jak przygotowuje się do wyjścia ze swoim przystojnym i wysportowanym mężem.

Niestety, odbiór wielu internautów nie był pozytywny, a wręcz przeciwnie. Alicia padła ofiarą tzw. „fat shamingu” – zjawiska polegającego na piętnowaniu otyłości.

@aliciamccarvell My forever wedding date ♥️ @scottymc4 ♬ original sound – cam

Pod nagraniem pary szybko pojawiło się wiele nienawistnych komentarzy. Komentarzy, w których padały okrutne słowa, z czego znaczna część odnosiła się do wagi i sylwetki tiktokerki. Niektórzy internauci posunęli się nawet do stwierdzeń, że mąż Alicii na pewno jej nie kocha. Co więcej, atrakcyjny mężczyzna zaczął otrzymywać wiadomości od kobiet. W treści zapewniały go, że są bardziej atrakcyjne niż jego partnerka i z nimi będzie szczęśliwszy.

Czeka, żeby ją otruć i dostać pieniądze z ubezpieczenia

On jest nieszczęśliwy i udaje

Na pewno cię nie kocha, to nie jest możliwe, więc ocknij się

– brzmią niektóre z komentarzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Alicia Mccarvell (@aliciamccarvell)

Odpowiedź tiktokerki

Alicia McCarvel w mocnych słowach odniosła się do hejtu, z którym przyszło jej się zmierzyć. Zauważyła m.in. że obecnie panuje przekonanie, iż otyli ludzie nie mają prawa (zgody społeczeństwa) do bycia z kimś szczuplejszym.

Opublikowaliśmy banalne nagranie, które publikują wszystkie pary w tym serwisie. Wszyscy jednak usłyszeli o moim i wiemy dlaczego. Zgodnie ze współczesnymi standardami piękna nasz związek nie ma sensu. Świat patrzy na nas i automatycznie ceni Scotta bardziej niż mnie. Gdy coś im się nie zgadza, usiłują wymyślić jakąś narrację z mojej strony, żeby to wszystko składało się w całość, na przykład „pewnie nie była gruba, kiedy się poznali” czy „musi być bogata”. Scott z kolei musi zostać „umniejszony”, wmawiając mu, że jest gejem albo jest fetyszystą.

Panuje przekonanie, że ktoś, kto jest fizycznie wysportowany, nie może być z otyłą kobietą. A to wszystko tylko dlatego, że świat nas nauczył, jakoby to ciało było podstawą naszej oceny

– wyznała w nagraniu Alicia McCarvel.

W dalszej części tiktokerka zaapelowała do internautów o obalenie szkodliwych standardów piękna.

Czas obalić szkodliwe standardy piękna. Jeżeli tak was nauczono, to czas się tego oduczyć. To wasza powinność.

Tiktokerka często jest również pytana, czy nie jest zazdrosna o swojego przystojnego męża. Z przekonaniem odpowiada, że nie, ponieważ wie, że wygląd nie jest najważniejszy. Jak sama przyznała, ukochany ceni ją za wiele innych cech.

Wszyscy są zdziwieni, a to po prostu dlatego, że najlepsze, co mają ich zdaniem do zaoferowania, jest właśnie ciało. A to, jaką mam figurę, nie jest nawet blisko szczytu jego listy tego, co ceni najbardziej. Ceni moje poczucie humoru, zaangażowanie i to, że się o niego troszczę.

TikTok / aliciamccarvell
Źródła: newsy.wizaz.pl, www.tiktok.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij