×

Księżna Kate miała na pogrzebie biżuterię o wyjątkowo ważnym znaczeniu

Księżna Kate na pogrzebie księcia Filipa pojawiła się w niezwykłej biżuterii. Żona księcia Williama przybyła do Pałacu Kensington w kolczykach i naszyjniku, które mają wielkie znaczenie w historii rodziny królewskiej. Nosiły je w przeszłości księżna Diana i królowa Elżbieta II.

Reklama

Ostatnie pożegnanie

Śmierć księcia Filipa to bez wątpienia wielki wstrząs dla całej rodziny królewskiej. Choć monarcha miał 99 lat, nikt nie spodziewał się, że odejdzie. Po operacji serca, książę Filip czuł się bowiem dobrze i w domowym zaciszu dochodził do siebie. Niestety nie doczekał swoich setnych urodzin.

Wczorajsza ceremonia pogrzebowa została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach, aby bliscy zmarłego oraz poddani mogli oddać mu ostatnich hołd. Na miejsce uroczystości, w okolicy zamku Windsor od samego rana zjeżdżali ludzie, pragnący ujrzeć choćby fragment pogrzebu. W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii COVID-19, w ceremonii brało udział tylko 30 osób. Ze względu na niewielką ilość uczestników, dziennikarze mieli dość czasu, aby przeanalizować wygląd każdego z przybyłych. Nic więc dziwnego, że fotoreporterzy dostrzegli takie niuanse, jak biżuteria, którą księżna Kate miała na sobie.

Reklama

Żona księcia Williama na tę okazję oczywiście ubrała się na czarno. Wystąpiła w klasycznej, prostej sukience zapinanej na guziki, z ozdobnym dekoltem marki Roland Mouret. Do tego dobrała ciemne szpilki oraz niedużą, lakierowaną torebkę. Oprócz tego, księżna sięgnęła po typowy dla brytyjskiego dworu fascynator z woalką. Jednakże największe zainteresowanie wzbudził nie strój księżnej Kate lecz biżuteria, którą ubrała.

Księżna Kate na pogrzebie

Na szyi Kate tego dnia mieniły się białe perły z diamentowym zapięciem oraz niezwykle eleganckie kolczyki. Co ciekawe, ten komplet biżuterii w 1947 roku otrzymała królowa Elżbieta II od rządu japońskiego z okazji małżeństwa z Filipem. Monarchini II zakładała ją na ważne okazje takie jak wizyta w Bangladeszu w 1983 roku oraz 70. urodziny Margaret Thatcher w 1995 roku.

Okazuje się, że wspomniany naszyjnik nosiła także księżna Diana. Miała go na sobie w dniu spotkania z królową Holandii Beatrix w Pałacu Hampton Court w 1982 roku. Od czasu do czasu również Kate sięga po tę wyrafinowaną biżuterię. Perłową kolię miała na sobie m.in. podczas kolacji z okazji 70. rocznicy ślubu królowej i księcia Filipa w zamku Windsor w 2017 roku. Specjaliści uważają, że księżna wybrała na pogrzeb właśnie taką biżuterię, ponieważ jest to model kojarzony z tradycją i niezmiennością kolei życia. Perły i brylanty uznaje się za najbardziej ponadczasowe klejnoty, które niezależnie od zmian w świecie mody, zawsze cieszą się popularnością. Ponadto, symbolicznie perły uchodzą także za wyraz smutku i żałoby.

Reklama

O tym, że biżuteria może wyrazić więcej niż tysiąc słów mogliśmy się przekonać na początku marca, gdy księżna Kate za pomocą kolczyków przekazała ważny komunikat Meghan Markle.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować