×

Księżna Kate i książę William narażają córkę? Te zdjęcia wywołały w sieci burzę

Księżna Kate i książę William narażają córkę? Gdziekolwiek się pojawia, Charlotte – 5-letnia córeczka książęcej pary, kradnie całe show i podbija serca Brytyjczyków. Ale tym razem uwagę obserwatorów przykuł inny fakt. Gdy te zdjęcia trafiły do sieci, wywołały skandal… Teraz Kate i William muszą się gęsto tłumaczyć.

Ulubieńcy na widelcu

Kate i William od początku byli ulubieńcami Brytyjczyków. Książę – podobny do zmarłej mamy, przystojny, grzeczny i uśmiechnięty, zawsze cieszył się lepszą opinią, niż młodszy brat Harry. Również Kate zaskarbiła sobie serca Brytyjczyków i zdobyła ich zaufanie szybciej, niż Meghan Markle.

Gdy na świecie pojawiły się dzieci książęcej pary, Kate i William jeszcze częściej trafiali na pierwsze strony gazet. Zazwyczaj w zupełnie innym kontekście niż w przypadku młodszego księcia. Chwalono ich i podziwiano. Ale nie tym razem. Kate i William znaleźli się w ogniu krytyki.

Księżna Kate i książę William narażają córkę?

Kate i William od dawna podkreślają, że zależy im na tym, żeby ich dzieci wiodły „normalne” życie. Dlatego starają się angażować dzieci w swoje codzienne obowiązki i uczulać je na ludzką krzywdę.

Gdy pandemia Covid-19 zbierała w Wielkiej Brytanii śmiertelne żniwo, mała Charlotte pomagała podczas akcji roznoszenia paczek z żywnością dla osób pozostających w izolacji przez koronawirusa. Dziewczynka osobiście pukała do drzwi i wręczała ludziom torby z prowiantem. Akcję skrzętnie dokumentowano, a zdjęcia umieszczono na Instagramie. I właśnie tak rozpętała się burza…

Teraz księżna Kate i książę William są mocno krytykowani. Brytyjczycy uznali ich za nieodpowiedzialnych. Uważają, że para narażała 5-letnią córeczkę na niebezpieczeństwo, ponieważ dziewczynka roznosiła prowiant bez rękawiczek, czy maski ochronnej.

Dziewczynka roznosiła żywność sąsiadom w czasie, w którym w Wielkiej Brytanii odnotowano największy przyrost zachorowań. Brytyjczycy uważają, że para próbowała ocieplić wizerunek monarchii, narażając zdrowie i życie własnego dziecka.

Dlaczego pięciolatka bez maseczki chodzi po okolicy i sama roznosi jedzenie potrzebującym? Jesteście nieodpowiedzialni

– czytamy w komentarzach.

Temat ten został nawet poruszony w brytyjskiej telewizji, jednak książęca para do tej pory nie odniosła się do zarzutów.

Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować