×

Książę William żartuje z koronawirusa? Ta wypowiedź sprowokowała falę krytyki

Książę William żartuje z koronawirusa? Podczas, gdy w Wielkiej Brytanii potwierdzono 85 zachorowań, z ust przedstawiciela brytyjskiej monarchii padł niesmaczny dowcip. Książę znalazł się w ogniu krytyki. Zasłużenie?

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Pierwsze przypadki koronawirusa w Wielkiej Brytanii wykryto 31 stycznia. Od tej pory liczba zarażonych rośnie. Według najnowszych informacji brytyjskich władz medycznych, liczba zachorowań na koronawirusa w tym kraju zwiększyła się o 34 i wynosi obecnie 85.

W Szkocji są to trzy przypadki, w Walii i Irlandii Północnej – po jednym, natomiast pozostali chorzy to mieszkańcy Anglii. Wiadomo, że w tym gronie znajdują się 3 osoby, które zaraziły się koronawirusem w Wielkiej Brytanii i na razie nie wiadomo, w jaki sposób do tego doszło.

Jak dotąd, wyzdrowiało 12 osób.

Książę William żartuje z koronawirusa?

Jeśli chodzi o zagrożenie związane z koronawirusem, ludzie dzielą się na dwa obozy: tych, którzy starają się nie popadać w paranoję, a sytuację odreagowują żartami i tych, których takie żarty zupełnie nie bawią. Wygląda na to, że książę William należy raczej do pierwszej grupy osób, ale z racji jego pozycji, nie spodobało się to wielu krytykom.

Podczas odbywającego się w trakcie trzydniowej wizyty w Irlandii, przyjęcia w Guinness Storehouse w barze Gravity Bar, książę William rozmawiał z pracownikami medycznymi na temat szerzącej się epidemii. To wtedy miały paść słowa, które wywołały falę oburzenia.

W rozmowie z jednym z ratowników medycznych z National Ambulance Service, książę pozwolił sobie na niewinny żart:

Założę się, że wszyscy podchodzą i mówią: „Mam koronawirusa, umieram”, a ty odpowiadasz: „Nie, to tylko kaszel”.

Ponoć książę dodał również, że w jego ocenie temat koronawirusa jest nieco rozdmuchiwany przez brytyjskie media. Natomiast na koniec spotkania, książę i księżna, którzy w Irlandii witają się ze spotkanymi ludźmi uściśnięciem dłoni, zażartowali, mówiąc:

A tak w ogóle, książę i księżna Cambridge roznoszą koronawirusa! Wybaczcie, staramy się to kontrolować, więc powiedzcie nam, kiedy mamy przestać!

Szybko się okazało, że z ust członka brytyjskiej rodziny królewskiej nie padają „niewinne” żarty…

Fala krytyki wobec księcia Williama

Książę William zazwyczaj uchodził za tego „grzeczniejszego” i bardziej kulturalnego brata. A wpadki zdarzają mu się niezwykle rzadko. Wygląda więc na to, że akurat tej wpadki, brytyjska opinia publiczna łatwo księciu nie zapomni.

Teksty księcia Williama spotkały się z dość ostrą reakcją angielskich internautów. W większości komentarzy można przeczytać, że koronawirus nie jest tematem do żartów dla członka rodziny królewskiej.

Innego zdania wydaje się być również księżna Kamila, która w trakcie wizyty w Muzeum Transportu Londyńskiego, weszła na moment do jednoosobowego schronu bombowego z czasów II wojny światowej i powiedziała:

Poddaję się kwarantannie

Okazuje się, że podobne żarty nie wpisują się w kanony brytyjskiego poczucia humoru…

View this post on Instagram

Sixth time lucky ???? The Duke of Cambridge scores in Wheelchair Basketball (with a little help from The Prince of Wales!) during a visit to the Defence Medical Rehabilitation Centre today. Together with The Duchess of Cornwall and The Duchess of Cambridge, they met patients and staff at DMRC Stanford Hall, which rehabilitates some of the most seriously injured members of the Armed Forces, whilst also helping to return those who have been injured in the course of training to work. It’s not all about physical rehabilitation though — supporting the mental health of patients is also a key part of the recovery process, with several patients at centre using gardening as a form of therapy, and in the workshop woodworking and other practical skills helped people gain more confidence and learn new skills.

A post shared by Kensington Palace (@kensingtonroyal) on

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować