×

Dziwactwa Króla Karola III. Najdziwniejszy wiąże się z deską klozetową

Dziwactwa Króla Karola III. Każdy ma swoje nawyki, które można określić jako bardziej lub mniej dziwne. Król Karol III nie jest wyjątkiem od reguły. Szczególnie, że jako royals’a jego życie jest wystawione na publiczny widok. I wydawać, by się mogło, że żyjąc w luksusie, nikt z rodziny królewskiej nie będzie miał przesadnego nawyku oszczędzania. Jednak nic bardziej mylnego! W końcu Królowa Elżbieta II przez 70 lat panowania niejednokrotnie pokazywała swoje przyzwyczajenia, które uchodzą za dosyć osobliwe. Nie inaczej jest z Karolem III.

Dziwactwa Króla Karola III czy zbytni perfekcjonizm?

W mediach głośno jest o osobliwych nawykach Króla Karola III. Do najpopularniejszych, o których usłyszał świat, należało wożenie ze sobą podczas podróży…własnej deski toaletowej. I to niezwyczajnej, bo wykładanej białą skórą, którą dostał kiedyś w prezencie bożonarodzeniowym. Jednak to nie jedyna maniera obecnego króla związana z toaletą. Ma on bowiem też swoją ulubioną markę papieru toaletowego, której używa. Ciekawe, co by się stało, gdyby nagle przestano go produkować.

Co więcej, monarcha dosłownie żył do czasu śmierci Królowej niczym pączek w maśle, ponieważ do swojej dyspozycji miał, aż czterech kucharzy, dziesięciu ogrodników, trzech kamerdynerów i czterech służących. Obecnie po śmierci Królowej Elżbiety II ma mu służyć cały sztab królewskiego personelu. Król musi mieć też idealnie zawiązane i (uwaga!) wyprasowane sznurowadła, inaczej wzbudzi to w nim poirytowanie. W końcu Król zawsze wygląda stosownie do okazji. Jednak nasuwa się pytanie, czy to elegancja, a może już dziwny nawyk, lub zbytni perfekcjonizm?

Cerowanie królewskiej bielizny…

Bielizna królewska to prawdziwa świętość, a sam Król Karol III uchodzi za osobę, która jest bardzo oszczędna. Dowodem na to jest to, że jego bielizna jest wielokrotnie cerowana. Chociaż jest to ekologiczne, wydaje się przesadnym wymaganiem. Można Króla Karola III oskarżyć o skąpstwo i przesadę w kwestii jedzenia, ponieważ… nie wyrzuca resztek, a co więcej zdarza mu się je nawet zjadać. Podobno tego nawyku nie tolerowała za swojego życia Księżna Diana. Jak widać, Król Karol III jest postacią dość osobliwą, nie tylko ze względu na swoją osobowość, czy pochodzenie, ale szczególnie ze względu na swoje dość osobliwe nawyki. Szerzej opisał je Marek Rybarczyk w swojej książce „Elżbieta II. Ostatnia taka królowa”. 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować