×

Harry wściekł się! Wszystko przez to, jak potraktowano jego żonę Meghan

Harry wściekł się na Króla Karola III. Powodem było złe potraktowanie przez monarchę jego żony Meghan. Kiedy wydawało się, że śmierć królowej zbliży do siebie zwaśnionych członków rodziny, okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Okazuje się, że w dniu jej śmierci książę Harry odmówił zjedzenia obiadu ze swoim ojcem i księciem Williamem. Czy to oznacza, że konflikt będzie się zacieśniał?

Harry wściekł się na Króla Karola III

Nie milkną doniesienia o nieustająco powiększającym się konflikcie pomiędzy księciem Harrym, a jego rodziną. Szczególnie tyczy się to jego ojca Króla Karola III oraz brata księcia Williama. Jak donosi brytyjski dziennik Daily Mail, w dniu śmierci Królowej Elżbiety II książę Harry miał otrzymać zaproszenie na obiad z nowym królem oraz swoim bratem. Jednak, jak podaje źródło, nie przyjął tej propozycji. Dlaczego?

Z pewnością było to wynikiem zakazu wstępu do posiadłości Balmoral dla jego żony Meghan Markle. Jednak nie tylko wskazana trójka miała się spotkać na obiedzie. Również królowa żona Camilla miała być obecna podczas rodzinnego obiadu. Książę Harry postanowił jednak, że nie spotka się z najbliższymi. Odwiedził za to ciotkę i wuja, księcia Edwarda, czyli najmłodszego syna Elżbiety II i jego żonę Zofię.

Konflikt w rodzinie królewskiej rośnie w siłę

Jednak odmówienie zaproszenia królowi Karolowi III to nie jedyny dowód konfliktu. Jeszcze przed śmiercią królowej, Harry i Meghan przylecieli do Europy, żeby promować Invictus Games. Są to igrzyska zainicjowane przez Harry’ego z myślą o niepełnosprawnych weteranach wojennych. W tym czasie małżonkowie zatrzymali się w Londynie na zamku Windsor. Kiedy król Karol dowiedział się, zaprosił syna i synową do swojej szkockiej posiadłości. Był pełny nadziei, że podczas spotkania uda się wyjaśnić wzajemnie wszystkie żale i nieporozumienia, które powstały. Zwłaszcza po ostatnim wywiadzie Meghan dla New Yorkera.

Markle przywołała w nim słowa Harry’ego, który miał stwierdzić, że bezpowrotnie stracił ojca. Stało się to w momencie, kiedy Karol odmówił synowi wsparcia w sądowej batalii z tabloidami. W odpowiedzi król Karol miał powiedzieć, że „Harry złamał mu serce”.

Przypomnijmy również sytuację sprzed pogrzebu królowej. Gdy rodzina królewska miała się zezłościć na Harry’ego, kiedy młodszy syn monarchy spóźnił się na samolot 8 września, przez co nie zdążył pożegnać się z umierającą babcią, królową Elżbietą II. Jednak według Daily Mail powodem jego spóźnienia nie była ignorancja, a kłótnia rodzinna przed jego przylotem dotycząca obecności Meghan Markle.

O innej sytuacji dowodzącej o dużym konflikcie w rodzinie królewskiej pisaliśmy kilka dni temu. Informując o tym, że książę Harry i jego żona Meghan nie są mile widziani na pogrzebie zmarłej niedawno Królowej Elżbiety II. Małżonkowie nie otrzymali zaproszenia na spotkanie w Pałacu Buckingham, na którym pojawić się miało wielu światowych przywódców.

Czy kiedykolwiek Król Karol III i zwaśniony z nim syn dojdą do porozumienia? Miejmy nadzieję, że tak.

Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować