×

Ekspert od mowy ciała przyjrzał się Harry’emu i Meghan. Teraz nie ma już wątpliwości

Harry i Meghan komunikują się w sekretny sposób, nie używając słów? Tak twierdzą eksperci od mowy ciała, którzy uważnie przyglądają się gestom zakochanej pary. Co zauważyli?

Ramię w ramię

Czy amerykańska aktorka to dobra partia dla księcia? Wielu miało co do tego wątpliwości. Twierdzono, że Meghan Markle nie pasuje do rodziny królewskiej — ze względu na wygląd, przeszłość i poglądy. Tak jak przypuszczano, Markle nie odnalazła się w świecie dworskich reguł, przywiązania do protokołu i tradycji. Gdy księżna i książę Sussex ogłosili, że chcą odejść z rodziny królewskiej i zamieszkać w Los Angeles, wśród Brytyjczyków zawrzało. Natychmiast pojawiły się plotki na temat rzekomych konfliktów, m.in. pomiędzy Meghan i królową Elżbietą II. Wydaje się jednak, że podobne informacje są mocno przesadzone. Monarchini miała darzyć Meghan sympatią, podobnie jak król Karol III, który nadal w ciepłych słowach wyraża się na temat synowej.

Podczas uroczystości pogrzebowych widzieliśmy też, że Meghan Markle i Kate Middleton potrafią stanąć ramię w ramię i zapomnieć o niesnaskach. Obie księżne starały się wspierać swoich mężów w trudnych chwilach. Jednak każda robiła to na swój sposób…

Harry i Meghan komunikują się w sekretny sposób

Patrząc na zdjęcia, wykonane przez fotoreporterów, trudno nie zauważyć, że między Kate i Williamem wieje chłodem. Para niezwykle rzadko okazuje sobie uczucia publicznie (zgodnie z protokołem). Widok Kate i Williama trzymających się za ręce, należy do rzadkości. Małżonkowie przeważnie zachowują dystans.

Inaczej jest w przypadku Harry’ego i Meghan. Księżna chętnie i bardzo często łapie swojego męża za rękę. Robiła to również podczas pogrzebu królowej Elżbiety II, co nie umknęło uwadze ekspertów od mowy ciała. Wskazują oni, że Harry i Meghan wypracowali sobie własny, sekretny sposób komunikacji, który nie wymaga słów i wykracza poza granice etykiety. Chodzi właśnie o trzymanie się za ręce. Tym gestem małżonkowie przekazują sobie wzajemnie swoje uczucia i emocje, kiedy są w miejscach publicznych.

Trzymanie się za ręce pozwala im komunikować sobie sekretne wiadomości w ciszy i bez potrzeby kontaktu wzrokowego

– powiedziała Judi James w rozmowie z „The Sun”.

Trzymanie się za ręce oznacza także potrzebę bliskości drugiej osoby. Meghan dodaje otuchy małżonkowi i jest dla niego wsparciem. Również Harry pokazuje, że żona może czuć się przy nim bezpiecznie.

 

Czy to oznacza, że Kate i William nie są razem szczęśliwi?

To jasne, że książę William i księżna Kate są emocjonalnie blisko, jednak nie wydają się odczuwać potrzeby udowadniania swojej miłości, szczególnie podczas oficjalnych wydarzeń państwowych. Wyglądają na silną i niezależną parę

– uważa ekspert Robin Kermode, którego wypowiedź przytoczono na łamach „Daily Mail”.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować