×

Książę Harry wydał oświadczenie po śmierci królowej. Te słowa chwytają za serce

„Życie, oczywiście, składa się z ostatecznych rozstań, jak i pierwszych spotkań” — mówiła królowa po śmierci swojego ukochanego męża Filipa. Teraz do tych słów odniósł się wnuk Elżbiety II. Książę Harry wydał oświadczenie, w którym w pięknych, pełnych szacunku słowach wspomina zmarłą babcię. „Już teraz bardzo za Tobą tęsknimy” — podkreślił Harry.

Książę Harry wydał oświadczenie

Młodszy, zbuntowany i niesforny — tak przez długi czas postrzegano księcia. Gdy związał się z Meghan Markle, a następnie podjął decyzję o odejściu z rodziny królewskiej, mówiono że po młodszym księciu można się było tego spodziewać. To William zawsze stawiany był za wzór.

Dorastanie w rodzinie królewskiej z pewnością było dużym wyzwaniem. Harry miał zaledwie 12 lat, gdy zmarła jego ukochana mama. Tak naprawdę nigdy nie pozbierał się po tej stracie. Jako nastolatek zaczął się mocno buntować: imprezował, często zmieniał dziewczyny, a rodzina królewska niejednokrotnie musiała tuszować wybryki niesfornego księcia. Ale w każdej sytuacji, cokolwiek się nie działo, to królowa była osobą, która mimo wszystko spajała rodzinę.

Śmierć babci to prawdziwy cios dla Harry’ego. Książę wydał poruszające oświadczenie, pełne wspomnień i ciepłych słów pod adresem królowej Elżbiety II.

„Babciu, jestem ci na zawsze wdzięczny”

Po śmierci księcia Filipa, królowa wypowiedziała zapadające w pamięć słowa:

Życie naturalnie składa się z ostatnich pożegnań i pierwszych spotkań.
W oświadczeniu, opublikowany w Internecie, książę Harry odniósł się do tych słów monarchini. Zaznaczył, że opłakuje śmierć babci, która była dla niego „kompasem”.

Babciu, podczas gdy to ostateczne rozstanie przynosi nam wielki smutek, jestem na zawsze wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania – od moich najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa z Tobą, do spotkania Cię po raz pierwszy jako mojego Naczelnego Dowódcę, do pierwszej chwili, gdy poznałaś moją ukochaną żonę i przytuliłaś swoje ukochane prawnuki. Wysoko sobie cenię te chwile spędzone z Tobą i wiele innych wyjątkowych momentów. Już teraz bardzo nam Ciebie brakuje, nie tylko nam, ale całemu światu. A skoro mowa o pierwszych spotkaniach, to teraz czcimy mojego ojca w jego nowej roli jako króla Karola III

— napisał Harry.

Dziękuję za Twoje zaangażowanie w służbę. Dziękuję za Twoje rozsądne rady. Dziękujemy za Twój zaraźliwy uśmiech. My również uśmiechamy się, wiedząc, że Ty i Dziadek jesteście teraz ponownie połączeni i obydwoje razem w pokoju

— zakończył młodszy syn króla Karola III.

Całą wypowiedź księcia można przeczytać tutaj:

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować