×

Ksiądz odprawiał mszę. Nagle podszedł do niego mężczyzna i wyciągnął nóż

Sceny niczym z horroru rozegrały się w piątek podczas porannej mszy świętej odprawianej przez ojca Claude’a Grou w Montrealu. Podczas wspólnej modlitwy do stojącego za ołtarzem księdza podszedł mężczyzna z nożem, który po chwili zaatakował duchownego. Msza była transmitowana na żywo przez miejscową telewizję. Wstrząsające nagranie trafiło już do sieci.

Nożownik gonił, po czym zaatakował kapłana

Kiedy duchowny zorientował się, że mężczyzna chce zrobić mu krzywdę, zaczął uciekać. Niestety, kiedy kilka metrów dalej upadł na ziemię, napastnik zadał księdzu cios nożem przecinając jednocześnie ornat.

Wstrząsające nagranie można obejrzeć poniżej

Stan księdza

Niedługo po zamachu duchowny został przetransportowany do szpitala. Na szczęście odniósł tylko lekkie obrażenia, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Słowa ubolewania burmistrza miasta

Burmistrz Montrealu, Valérie Plante, wyraziła już swoje ubolewanie nad losem duchownego i zaznaczyła, że w jej mieście nie ma miejsca na takie czyny. W swoim oświadczeniu życzyła również duchownemu szybkiego powrotu do zdrowia.

W imieniu swoim oraz mieszkańców miasta życzę szybkiego powrotu do zdrowia ojcu Claude Grou. W Montrealu nie mam miejsca na tego typu ataki – napisała na Twitterze Plante

Los nożownika

Nożownikiem okazał się być 26-letni mężczyzna. Chwilę po zdarzeniu napastnik trafił w ręce ochrony, a następnie policji, która po przesłuchaniu aresztowała niebezpiecznego przestępcę. Mężczyzna wciąż czeka na decyzję wymiaru sprawiedliwości.

Polecane

Może Cię zainteresować