×

Skandal w Sądzie! Ksiądz uderzył kobietę, która na rozprawie broniła molestowane dzieci

Ks. Piotr M. jest oskarżony o molestowanie dwóch niepełnosprawnych umysłowo dziewczynek. Proces proboszcza parafii z dolnośląskiego Ruszowa wzbudza wiele emocji. Przed ostatnią rozprawą księdza, jeden z duchowych… uderzył kobietę w jego obronie!

Kobieta to Katarzyna Wójtowicz – aktywistka, działająca w organizacji DOŚĆ Milczenia, która wspiera rodziny dziewczynek. Uderzył ją duchowny – ks. Stanisław Szupieńko, będący diecezjalnym konserwatorem zabytków z legnickiej kurii. Zajście nagrała inna aktywistka.

Przepuście świętego!

Sprawa przeciwko Piotrowi M., byłemu proboszczowi, toczy się przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu. Ksiądz jest oskarżony o molestowanie dwóch 10-letnich dziewczynek, które przygotowywał do sakramentu I komunii świętej.

Duchowny, któremu grozi 12 lat więzienia, nie przyznaje się do winy.

Sprawa księdza oskarżonego o pedofilię szybko stała się głośna. Chociaż sąd zdecydował się utajnić proces, kolejne rozprawy ściągają wielu obserwatorów – jedni stają w obronie księdza, inny wręcz przeciwnie.

Do grona broniących oskarżonego proboszcza należą głównie jego byli parafianie. Przed jedną z rozpraw, zwolenniczka księdza krzyczała: Przepuście świętego, przepuście świętego!

Wierni z parafii w Ruszowie, twierdzą:

to nie sąd i prokuratura są od sądzenia księdza, tylko Bóg.

Jak się okazało, był to tylko początek towarzyszących sprawie kontrowersji.

W sądzie znowu nerwowo

Na sądowym korytarzu śpiewano już psalmy, odmawiano różaniec. Była też znana kościelna pieśń o słowach: Jeżeli chcesz mnie naśladować, to weź swój krzyż na każdy dzień.

Tym razem, wśród stających w obronie Piotra M., znalazł się inny duchowny, kolega z legnickiej kurii.

22 listopada, przed kolejną rozprawą, w sądzie spotkały się aktywistki z DOŚĆ milczenia i ks. Szupieńko, który do sadu przyszedł ponoć prywatnie, jako znajomy proboszcza. Jedna z aktywistek, Liliana Łotr-Konopka, nagrywała transmisję z sądowego korytarza. Na nagraniu widać, jak starszy mężczyzna uderza w głowę stojącą na korytarzu kobietę…telefonem! W drugiej ręce trzyma czapkę, którą usiłuje zasłonić nagrywającą zdarzenie kamerę.

http://www.facebook.com/liliana.konopka/videos/2559752710729169/

Później okazuje się, że tym mężczyzną jest ks. Szupieńko. Uderzona aktywistka domaga się przeprosin i wzywa policję. Księdza wyprowadza ochrona.

Nagranie szybko trafiło do mediów społecznościowych. Uderzona kobieta – Katarzyna Wójtowicz, złożyła już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

Nie wiadomo jak dokładnie doszło do rękoczynu, ale przybyły z księdzem Szupieńko kolega twierdzi, że chodziło o atakowanie przez aktywistki telefonami…

Ks. Szupieńko czeka na pewno rozmowa z biskupem.

 

Fotografie: Facebook. com, Youtube.com

Polecane

Może Cię zainteresować