×

Ksiądz o prezencie na Komunię. Został zapytany, co podarować dziecku

Maj kojarzy się z majówką i sezonem komunijnym, który trwa właśnie w najlepsze. Z pewnością są wśród Was jeszcze tacy, którzy zastanawiali się lub wciąż zastanawiają, co dać dziecku z okazji I Komunii Świętej. Ksiądz Sebastian Picura postanowił podzielić się radą i wskazał idealny prezent na tę wyjątkową okazję.

Prezenty na Komunię

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. To nie tylko ważne doświadczenie i przeżycie duchowe, ale także prezenty, na które tak bardzo czekają komunikanci. Rodzice i najbliżsi mają nierzadko z tego powodu niemałą zagwozdkę, bo często nie wiedza, co podarować młodej osobie. Możliwości jest mnóstwo. Smartfon, hulajnoga, rower, konsola do gier czy wreszcie pieniądze to tylko niektóre z nich.

Ksiądz o prezencie na Komunię

Z radą do osób, które wciąż nie mają prezentu na Pierwszą Komunię Świętą, wyszedł ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Duchowny skrupulatnie prowadzi swój profil na TikToku, gdzie obserwuje go już ponad 369 tys. internautów! W mediach porusza tematy związane z wiarą, kościołem czy szeroko pojętym życiem. Jego obserwatorzy często zadają mu również pytania, na które zawsze chętnie odpowiada.

Jedna z internautek zapytała księdza wprost, czy książka o życiu Jezusa to dobry pomysł na prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Duchowny odpowiedział krótko:

Biblia dla dzieci jest idealnym prezentem na I Komunię Świętą.

Ksiądz zaznaczył, że najlepsze prezenty to modlitwa i Komunia ofiarowania za dziecko i rodzinę.

Drogie prezenty warto zachować na inną okazję np. urodziny. Akcent należy przenieść na wartości duchowe. Odpowiednia będzie biblia dla dzieci czy skromny upominek związany z wiarą.

Cóż, ciekawe co na to dziecko. Zdecydowana większość mogłaby się nie ucieszyć z takiego prezentu, ale może wcale nie o to chodzi, aby zadowolić prezentem komunikanta?

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @emi1235pies #ksiadz #wiara #kościół #prezent #upominek #komunia #Biblia #Ewangelia ♬ dźwięk oryginalny – Tik Toker

Kolejna z internautek zapytała, czy zabieranie przez rodziców pieniędzy z komunii dziecka to nie grzech?

Nie, to jest sprawa indywidualna rodziny, pieniądze są prezentem dla dziecka, a rodzice mogą pomóc właściwie je zagospodarować

– odpowiedział ksiądz.

@ks.sebastianpicur Odpowiedz użytk. @adidiamentowy #ksiadz #wiara #pieniądze #ekonomia #komunia #rodzice #dzieci ♬ Filter transition – Tik Tok

Na Komunii synowa pokłóciła się z teściową. „Dała Nikoli tylko 50 zł i ubrała się jak latawica”.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij