×

Ksiądz ma żonę i dwóch synów i mówi o tym wprost! Przekonuje, że celibat to błąd

Ten ksiądz ma żonę i dwóch synów. Mówi o tym wprost i przekonuje, że celibat jest błędem Kościoła katolickiego. „Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać (…)” — uważa duchowny. Parafianie bardzo cenią Roberta Augustyna.

Ksiądz ma żonę i dwóch synów

Robert Augustyn ma dopiero 34 lata, a już od roku jest proboszczem parafii w Bielsku-Białej. Wcześniej pełnił posługę jako wikariusz w Mikołajkach i Katowicach. Duchowny stał się ulubieńcem parafian, chociaż ma żonę i dzieci.

W Kościele ewangelicko-augsburskim, bo do tego właśnie należy Robert Augustyn, duchowni nie muszą przestrzegać celibatu. Pastor Robert uważa, że to jedyny słuszny punkt widzenia. Dlaczego?

Moim zdaniem celibat to wielki błąd człowieka, przez który zabrano księżom wolność. Należałoby się po prostu do tego błędu przyznać i uciąć wszelkie dyskusje. Ksiądz, który się zakocha, powinien za tą miłością podążać. To niezwykły dar. Trzeba go docenić, a nie odrzucać

— wyjaśnił w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Pastor mówi także w oparciu o swoje doświadczenia. Jest szczęśliwie zakochany, ma żonę i dwóch synów. W małżeństwie pozostaje od 2013 r.

Otwartość Roberta Augustyna sprawiła, że zyskał on popularność w mediach społecznościowych. Duchowny cieszy się też dużą sympatią parafian. Ci obdarzyli go zaufaniem i szacunkiem.

Krzywdzące zasady?

Ks. Robert uważa, że zasady wprowadzone przez Kościół są bardzo krzywdzące. W dodatku ksiądz, który musi walczyć z uczuciami, potem słyszy od wiernych, że nic nie wie na temat życia w rodzinie, nie jest więc autorytetem.

Wielu księży zostało obdarowanych niesamowitym uczuciem, jakim jest miłość. Muszą jednak to uczucie w sobie gasić, a potem słyszą jeszcze od ludzi, że nie są dla nich autorytetami w kwestiach rodzinnych. To niezwykle trudna sytuacja.

— zaznacza proboszcz.

Duchowny poświęca się nie tylko rodzinie, ale i swoim pasjom. Jest perkusistą i zapalonym narciarzem. Uwielbia także rajdy samochodowe. Czy to wszystko w ogóle można połączyć? Ks. Robert uważa, że tak i udowadnia to np. w takich postach:

Fotografie: Instagram.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij