×

Ksiądz miał wysyłać erotyczne zdjęcia do jednego ze swoich uczniów. Chłopak nie wytrzymał

Kontrowersji na temat księży nie brakuje. Tym razem w Wałbrzychu miało dojść do zdarzenia, o którym dziś mówi cała Polska. W Zespole Szkół nr 5 ksiądz miał wysłać do 19-letniego ucznia erotyczne MMS-y.

Cała sytuacja miała ujrzeć światło dzienne, gdy uczeń pokazał dyrekcji szkoły wiadomości, które otrzymał od duchownego

Sprawa została zgłoszona do prokuratury nie przez samego ucznia, ale przez dyrekcję. Z placówki wyszło także powiadomienie do kuratorium oświaty.

Prokuratura nie udzieliła żadnych szczegółowych informacji na temat tego zajścia i nie wiadomo, ile MMS-ów uczeń otrzymał i jak długo trwała ta korespondencja

Marcin Witkowski z Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu w rozmowie z Onet.pl mówi:

Zawiadomienie o przestępstwie złożone przez dyrektora Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu dotyczyło tego, że nauczyciel będący jednocześnie księdzem miał nękać pełnoletniego ucznia w ten sposób, że wysyłał mu wiadomości MMS o treści erotycznej.

Prokurator jeszcze tego samego dnia przesłuchał pokrzywdzonego oraz osobę, która mogła mieć wiedzę o całej zaistniałej sytuacji. Wszczęto postępowanie dotyczące nękania ucznia przez ustaloną osobę. Natomiast na chwilę obecną nikomu nie przedstawiono zarzutów. Ma to związek z postawą pokrzywdzonego oraz z informacjami uzyskanymi w toku wykonywanych z nim czynności. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie

W trakcie śledztwa rozpoczęło się także dodatkowe dochodzenie, o którym na razie prokuratura nie chce więcej wspominać. Po tym, co się stało, ksiądz został zawieszony w obowiązkach służbowych.

*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować