×

Relikwia z kroplą krwi Jana Pawła II została skradziona. Zrobili to sataniści?

Oburzająca kradzież we włoskiej katedrze. Złodzieje ukradli krew Jana Pawła II. Lokalna policja wskazuje na miejscowych satanistów. Chcą ją wykorzystać do swoich obrzędów?

Krew Jana Pawła II

Ampułkę z krwią Jana Pawła II przechowywano w katedrze w Spoleto w środkowych Włoszech. Relikwia znajdowała się w kaplicy krzyża, która jest zamknięta. Wierni nie mają do niej dostępu, ale mogą zatrzymać się przed furtką, aby się pomodlić.

Relikwia z kroplą krwi Jana Pawła II została podarowana we wrześniu 2016 roku przez kardynała Stanisława Dziwisza. W najbliższym czasie miała zostać przeniesiona do nowego kościoła w Spoleto pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Miało to nastąpić 22 października, w dzień wspomnienia liturgicznego papieża Polaka.

Złodziejami sataniści?!

O kradzieży donoszą włoskie media. Fakt dokonania kradzieży wykrył zakrystian, gdy późnym wieczorem zamykał świątynię. Kuria niezwłocznie zawiadomiła karabinierów, którzy wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Zabezpieczono już nagrania z monitoringu, które być może okażą się pomocne.

Lokalna policja twierdzi, że krew być może ukradli lokalni sataniści, którzy chcą ją wykorzystać do swoich obrzędów.

Arcybiskup Spoleto Renato Boccardo na wiadomość o kradzieży wyraził „zaniepokojenie i smutek z powodu tego świętokradczego gestu”. W nagraniu wideo zaapelował do złodziei o oddanie relikwii „tak drogiej wiernym”:

Z zaskoczeniem i z bólem przyjęliśmy wiadomość o kradzieży relikwii św. Jana Pawła II przechowywano i czczono w kaplicy Chrystusa Ukrzyżowanego naszej katedry.

Kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz i przyjaciel papieża Polaka, również wyraził ogromny smutek na wieść o kradzieży.

Jest mi ogromnie przykro, że ktoś ośmielił się ukraść kroplę krwi Jana Pawła II. To był jeden z ulubionych kościołów papieża-Polaka. Lubił spędzać czas w tym odosobnionym miejscu

– powiedział ks. kard. Dziwisz reporterce RMF FM.

W tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Papież Polak był jedną z najważniejszych postaci XX wieku.

Źródła: www.se.pl, www.rmf24.pl, www.onet.pl, www.tvp.info
Fotografie: Britannica (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij