×

Koronawirus w Polsce 29 kwietnia. Najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus w Polsce 29 kwietnia. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń. Poinformowało również o kolejnych przypadkach śmiertelnych wśród osób z Covid-19. Czy krzywa zachorowań zaczyna się stabilizować?

Luzowanie obostrzeń w Polsce

Dzisiaj premier Morawiecki ogłosił, na czym będzie polegał drugi etap odmrażania gospodarki w Polsce. Zapowiedział, że od 4 maja nastąpi otwarcie hoteli i miejsc hotelowych, galerii handlowych, uruchomienie rehabilitacji oraz częściowe uruchomienie instytucji kultury.

Wiadomo też, kiedy otworzą przedszkola i żłobki. Bo jak stwierdził premier, od 6 maja dopuszczona będzie możliwość ich otwarcia, ale w nowym reżimie sanitarnym.

Minister Szumowski podczas porannej konferencji podkreślał:

Dziś mamy informację, że coraz więcej osób zdrowieje, a mniej ulega zakażeniu. To niezwykle pozytywne. Niestety widzę na ulicach osoby bez zasłoniętej twarzy. To nie jest odwaga. To lekceważenie innych i egoizm.

Koronawirus w Polsce 29 kwietnia

Ministerstwo Zdrowia dzisiaj rano poinformowało o 197 nowych zakażeniach koronawirusem. Podało również informację o śmierci 10 osób z Covid-19. W popołudniowym raporcie resort uzupełnia te dane o kolejne 225 przypadki, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dotyczą one województw:
śląskiego (102),
mazowieckiego (36),
łódzkiego (32),
dolnośląskiego (20),
wielkopolskiego (16),
małopolskiego (13),
opolskiego (4),
pomorskiego (2)

Niestety wzrosła również liczba ofiar śmiertelnych. W sumie stwierdzono już 624 zgony, z czego 28 odnotowano w ciągu ostatniej doby.

Bowiem, jak możemy przeczytać w drugim komunikacie MZ udostępnionym w mediach społecznościowych ok. godz. 17.30:

Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Ruda Śląska, 61-M Racibórz, 90-M, 81-M Tychy, 75-K Kędzierzyn Koźle (mieszkanka woj. śląskiego), 66-M Kędzierzyn Koźle, 69-K Grudziądz, 88-K Oborniki Śl., 65-M Wałbrzych, 80-K Wrocław, 31-K Szczecin, 80-M, 84-K Gdańsk, 83-K Radom, 83-M, 68-M Warszawa, 87-K Zgierz, 82-M Łańcut. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ogólna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi: 12 640.

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować