×

Koronawirus w Polsce 28 marca 2020: nowe przypadki [AKTUALIZACJA]

Koronawirus w Polsce 28 marca 2020: ile potwierdzono nowych przypadków? Jaka jest w sumie liczba zakażonych w naszym kraju? Ministerstwo Zdrowia podało właśnie kolejne dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Statystyki nie napawają optymizmem, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość i zachowywać wszystkie zalecane środki ostrożności.

Koronawirus w Polsce 27 marca 2020

W piątek, 27 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 nowych wykrytych zakażeniach koronawirusem (łącznie). Oznacza to, że stan wszystkich przypadków potwierdzonych testami laboratoryjnymi do wczoraj wynosił 1389 osób. Według danych przekazanych przez resort zdrowia, hospitalizowanych było 1696 pacjentów, a objętych kwarantanną 94 297 osób.

Ponadto, po powrocie do kraju zgłoszonych do kwarantanny zostało 161 859 osób, zaś nadzorem epidemiologicznym objęto 58 306 osób.

Koronawirus w Polsce 28 marca 2020

Dzisiejszy poranek również rozpoczyna się od doniesień Ministerstwa Zdrowia o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Jak możemy przeczyta w mediach społecznościowych, dotyczą one:

12 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 6 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. lubuskiego, opolskiego i podlaskiego.

Koronawirus w Polsce – stan na 28 marca godz. 14:30

Ministerstwo Zdrowia na Twitterze po raz drugi dzisiaj poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa. Potwierdzono laboratoryjnie 45 kolejnych zakażeń.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

14 osób z woj.łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 6 osób z woj. dolnośląskiego, 5 osób z woj. świętokrzyskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

Tym samym, ogólna liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie: 1481. Resort poinformował również o kolejnym przypadku śmiertelnym.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

W sumie z powodu powikłań związanych z chorobą Covid-19 zmarło w Polsce już 17 osób. Do tej pory wyleczonych zostało 7 pacjentów, którzy opuścili już szpitale.

Sytuacja na południu Europy

Sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Jednak docierają do nas również tragiczne wieści z Hiszpanii. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło tam 769 osób (w sumie ponad 5 tys. osób). To największy przyrost ofiar śmiertelnych Covid-19 od początku trwania epidemii na Półwyspie Iberyjskim.

Wszystkich potwierdzonych przypadków zakażeń jest już 65,5 tys. Mimo to hiszpańskie organy ścigania były zmuszone ukarać ponad 124 tysiące osób za naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny.

Nie popełniajmy tego błędu! Zostańmy w domu!

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: zdrowie.wprost.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij