×

Tragiczne wieści z Hiszpanii. 769 zgonów w ciągu jednej doby

Tragiczne wieści z Hiszpanii. Jak podało tamtejsze ministerstwo zdrowia, w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa zmarło 769 osób. To największy przyrost ofiar śmiertelnych COVID-19 od początku trwania epidemii w tym kraju. Jak dotąd, hiszpańskie organy ścigania ukarały ponad 124 tysiące osób za naruszenie przepisów dotyczących kwarantanny.

Tragiczne wieści z Hiszpanii

W Hiszpanii właśnie padł nowy dobowy rekord: 769 ofiar śmiertelnych w ciągu 24 godzin! W czwartek było to 655 osób, a w środę 738. Tym samym, łączna liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wzrosła do 4 858.

Najwięcej ofiar śmiertelnych, bo aż ponad 2 tysiące, zanotowano w Madrycie i okolicach.Wysoka śmiertelność notowana jest także w Katalonii.

Jak podają hiszpańskie służby medyczne, w ciągu minionej doby potwierdzono 7 876 nowych infekcji koronawirusem, natomiast łączna liczba przypadków wynosi już 64 064.

9357 pacjentów zostało wyleczonych, ale ponad 4000 przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Areszt i mandaty za naruszenia przepisów o kwarantannie

W związku z pogarszającą się sytuacją, w Hiszpanii wprowadzono przepisy, które zobowiązują mieszkańców do pozostania w domach. Obostrzenia obowiązują od 15 marca do 11 kwietnia. W tym czasie Hiszpanie mogą wychodzić jedynie do pracy, banku, na krótki spacer z psem i po podstawowe zakupy.

Niestety, na niektórych nawet te rosnące w przerażającym tempie liczby, nie robią wielkiego wrażenia.

Jak informuje TVN24, ze statystyk hiszpańskiej policji wynika, że do środowego wieczora za nieprzestrzeganie przepisów związanych z kwarantanną, funkcjonariusze ukarali ponad 124 tysiące osób. W tym wystawili niemal 123 tysięcy mandatów (wysokość mandatu waha się od 100 do 600 euro).

Hiszpańska policja tymczasowo zatrzymała lub aresztowała ponad tysiąc osób, które naruszyły przepisy odnośnie kwarantanny.

W Walencji jeden z mężczyzn, który notorycznie łamał przepisy związane z kwarantanną, dźgnął nożem sąsiada, który zwrócił mu na to uwagę…

Sytuacja w całym kraju jest krytyczna. W związku z brakiem środków ochronnych, protestują służby medyczne (wśród nich już 5500 osób jest zakażonych koronawirusem) i mundurowe (ponad 9000 zakażeń).

 

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować

WHO ogłasza stan alarmowy 2