×

Koronawirus w Polsce 18 czerwca. Rekordowa liczba zgonów wśród osób z Covid-19

Koronawirus w Polsce 18 czerwca. Jest już najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, z którego wynika, że mamy 314 nowych przypadków zachorowań w kraju. W dodatku w ciągu ostatniej doby odnotowano rekordową liczbę zgonów wśród osób z Covid-19. Epidemia w naszym kraju nie ustępuje.

Koronawirus w Polsce 18 czerwca

Dzisiaj rano resort zdrowia przekazał informację o 314 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju.

Dotyczą one województw:
śląskiego (88),
łódzkiego (75),
mazowieckiego (44),
świętokrzyskiego (18),
podlaskiego (13),
małopolskiego (12),
podkarpackiego (12),
dolnośląskiego (11),
kujawsko-pomorskiego (11),
wielkopolskiego (9),
lubelskiego (6),
opolskiego (6),
warmińsko-mazurskiego (6),
pomorskiego (3).

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 31 015. Niestety regularnie rośnie także liczba ofiar śmiertelnych COVID-19. W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia ujawniło dane o kolejnych 30 zgonach.

Z przykrością informujemy o śmierci 30 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Bolesławiec, 71-K Wrocław, 82-M, 70-M Wałbrzych, 78-K, 75-M Warszawa, 68-K, 84-K, 75-M Starachowice, 82-M Łańcut, 86-M Jarosław, 39-K, 84-M Tychy, 81-M Racibórz, 70-M, 54-K Gliwice, 72-M, 70-M, 77-M, 69-M Zgierz, 86-K, 74-M, 82-K Tomaszów Mazowiecki, 67-M, 86-K, 87-M, 89-M, 97-K Łódź, 91-M Radomsko, 91-K Kraków. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie zmarło już 1 316 osób zakażonych koronawirusem. A wyzdrowiało 15 317 pacjentów.

Fałszywe leki z trutką na szczury i cementem

Polacy masowo kupują suplementy i… podróby leków. Dotąd największą popularnością cieszyły się psychotropy, sterydy, leki na potencję, łysienie i odchudzające. Teraz do listy dołączyły również leki na koronawirusa, które zalały lokalne bazary i Internet.

Mechanizm jest ten sam – oszuści liczą na łatwy zarobek, sprzedając ludziom fałszywe nadzieje. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej nieustannie rekwirują podejrzane preparaty, które mają być „cudownym lekiem”.

Jedno jest pewne – dzięki podróbom nie można nabyć ani odporności, ani zdrowia. Można za to regularnie zażywać np. pastę do podłogi, gips, cement i… trutkę na szczury. Niestety, gdy oszuści wietrzą łatwy interes i żerują na ludzkiej naiwności, zawsze znajdą się ci, którzy dają im zarobić.

Nie daj się oszukać!

Podróby leków trafiają na nasz rynek z całego świata, ale prym w ich produkcji wiodą Azjaci. Niestety i w przypadku farmaceutyków, Chińczycy uwielbiają tworzyć podróbki. W naszym kraju cieszą się one ogromną popularnością, również ze względu na poczucie wstydu. Niechętnie stajemy twarzą w twarz z farmaceutą czy lekarzem, opowiadając mu o przykrych dolegliwościach. O wiele łatwiej jest zrobić zakupy przez Internet.

Najwięcej leków, które rzekomo miały pomagać na koronawirusa, trafiło na Allegro. Chociaż administratorzy zaczęli usuwać tego typu aukcje, ich działanie jest jedynie kroplą w morzu. Od razu pojawiają się nowe – na OLX czy w grupach na Facebooku. Jak grzyby po deszczu wyrastają też wirtualne apteki internetowe. Strach napędza sprzedaż.

Dzięki podrobionym farmaceutykom nie można się wyleczyć z koronawirusa. Można za to stracić zdrowie, a nawet życie.

Pozytywna wiadomość jest taka, że Niemcy zaczynają testy szczepionek na COVID-19 na ludziach. Jeśli wyniki badań CureVac będą pomyślne, to gotowy produkt mógłby trafić do sprzedaży w aptekach w połowie 2021 r.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować