×

Koronawirus w Polsce 14 maja. Śląsk wciąż notuje wzrost zachorowań

Koronawirus w Polsce 14 maja. Niestety wciąż dochodzi do nowych zakażeń na terenie Śląska. Rząd podejmuje starania w tej kwestii.

Koronawirus w Polsce 14 maja

Jak poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia, w województwie śląskim odnotowano 93 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Natomiast w całym kraju liczba zachorowań wzrosła o 146.

Pozostałe przypadki dotyczą województw:

– mazowieckiego (22),
– małopolskiego (9),
– łódzkiego (7),
– dolnośląskiego (6),
– opolskiego (3),
– kujawsko-pomorskiego (1),
– lubelskiego (1),
– podkarpackiego (1),
– podlaskiego (1),
– wielkopolskiego (1),
– zachodniopomorskiego (1).

Niestety, z powodu COVID-19 zmarło 14 osób. W Polsce jest 17 615 pacjentów zakażonych koronawirusem (w tym 883, to osoby zmarłe).

Szkoły zostaną zamknięte do końca wakacji?

Prawdopodobnie dzieci nie wrócą do szkół przed zakończeniem bieżącego roku szkolnego. W III etapie odmrażania gospodarki planowane jest posłanie dzieci uczęszczających do klas 1-3 na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Umożliwi to ich rodzicom powrót do pracy. Jak powiedział w WP wiceminister edukacji Maciej Kopeć szkoły pozostaną zamknięte aż do okresu wakacyjnego:

Rozporządzenie, które zostanie wydane, ono będzie mówiło o przedłużeniu ograniczenia funkcjonowania szkół do 26 czerwca, do końca zajęć dydaktycznych.

Z kolei reporter RMF FM Michał Dobrołowicz dowiedział się, że MEN będzie wciąż promował zajęcia zdalne, ale chce zapewnić dostęp uczniom do nauczycieli. Ci, którzy będą potrzebowali osobistych konsultacji, będą mogli się spotkać z wychowawcami, ale w ścisłym reżimie sanitarnym.

W ciągu najbliższych dni pojawią się kolejne informacje odnośnie wytycznych względem maturzystów oraz uczniów kończących 8 klasę podstawową.

Źródła: www.rmf24.pl

Polecane

Może Cię zainteresować