×

Koronawirus w Polsce 10 maja. Ile osób jest zarażonych? Nowe dane

Koronawirus w Polsce 10 maja. Poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Ile osób zostało zakażonych w ciągu ostatniej doby? Czy odnotowano nowe przypadki śmiertelne?

Koronawirus w Polsce 10 maja

W mediach społecznościowych pojawił się poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia dotyczący sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju. Wynika z niego, że potwierdzono 170 nowych zakażeń koronawirusem.

Najwięcej przypadków odnotowano w województwie dolnośląskim (76). Pozostałe dotyczą województw:

śląskiego (63),
opolskiego (10),
świętokrzyskiego (4),
pomorskiego (3),
zachodniopomorskiego (3),
małopolskiego (2),
lubelskiego (2),
kujawsko-pomorskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (2),
podkarpackiego (1),
wielkopolskiego (1),
podlaskiego (1).

Niestety, jak podaje Ministerstwo Zdrowia, zmarło 6 kolejnych pacjentów, którzy walczyli z COVID-19.

Ogólna liczba zakażeń na terenie naszego kraju wzrosła do 15821 (w tym 791, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że już 5698 osób wyzdrowiało.

Na Słowacji po raz pierwszy bez zakażeń

Dobre wiadomości spływają od naszych południowych sąsiadów. Ministerstwo Zdrowia Słowacji poinformowało w sobotę, że w piątek nie zarejestrowano ani jednego przypadku zakażenia koronawirusem. To pierwszy taki wynik od 10 marca, gdy w kraju zanotowano pierwszą infekcję tym patogenem. W piątek wykonano 3910 testów.

Łącznie na Słowacji zakażenie COVID-19 stwierdzono dotąd u 1455 osób – 26 osób zmarło, a 919 osób uznano za wyleczone.

Minister Zdrowia Marek Krajczi w oficjalnym komunikacie powiedział, że koronawirusa prawie udało się wyeliminować. Jego zdaniem, jeżeli ludzie dalej będą tak przestrzegać restrykcji, już niedługo będzie można liczyć na sukces. Nie wyklucza on jednak wystąpienia drugiej fali zakażeń.

Od środy 6 maja na Słowacji otwarte są wszystkie sklepy, hotele, muzea i galerie, a także atrakcje turystyczne na wolnym powietrzu. Skutki luzowania ograniczeń zostaną ocenione za dwa tygodnie. Na razie zamknięte pozostają szkoły, a także granice tego kraju. Jeżeli nie dojdzie do nowych zakażeń, rząd zniesie kolejne ograniczenia.

Źródła: www.gazetaprawna.pl

Polecane

Może Cię zainteresować