×

Koronawirus challenge, czyli po co mężczyzna liże kosmetyki w supermarkecie?

Koronawirus challenge. W Internecie furorę robi szokujący film przedstawiający mężczyznę liżącego produkty kosmetyczne ze sklepowej półki. Wideo podpisane słowami: „kto się boi koronawirusa?” sugeruje, że człowiek świadomie pragnie zakazić się chorobą.

Koronawirus challenge

W ostatnim czasie w sieci nie brakuje nagrań prezentujących głupie zachowania ludzi, pragnących w szybki sposób zdobyć popularność. A to wszystko przy okazji rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Kilka tygodni temu w Belgii aresztowano człowieka, który celowo oblizywał palce i wycierał je o pionowe poręcze w środkach transportu publicznego. Nagranie, na którym wyraźnie było widać, że jest pijany doczekało się niezliczonej ilości udostępnień.

Jakiś czas później, kilka dni temu było głośno o innym coronavirus challenge’u. W tym przypadku chodziło o kobietę liżącą sedes w samolocie, która chciała sprawdzić, czy zakazi się koronawirusem.

Teraz pojawiła się konkurencja w postaci pochodzącego z Missouri w Stanach Zjednoczonych mężczyzny, który oblizuje wszystkie, znajdujące się na sklepowej półce produkty. Bohater nagrania mówi na nim:

Jestem niebezpiecznym sku***synem.

Materiał podobnie jak kilka innych był wielokrotnie udostępniany na Twitterze i doczekał się ostrych słów krytyki ze strony internautów. Wkrótce mężczyznę czeka rozprawa sądowa.

Niebezpieczna choroba

Według dostępnych danych, koronawirus najczęściej rozprzestrzenia się drogą kropelkową wraz z wydzielinami uwalnianymi w czasie kichania lub kaszlu. Covid-19 może również przenosić się wraz z krwią lub z mlekiem zakażonego zwierzęcia.

Największą zaraźliwością cechują się osoby, u których obserwuje się już objawy. Patogen może przetrwać na różnych powierzchniach od kilku godzin do nawet kilku dni. Podczas testów udało się ustalić, że koronawirus pozostaje żywotny w powietrzu do trzech godzin, na powierzchni miedzi przeżywa cztery godziny, na tekturze do 24 godzin, a na plastiku i stali nierdzewnej prawie 72 godziny.

Najtrudniejsza sytuacja związana z epidemią obserwowana jest we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Podczas swojej niedzielnej konferencji prasowej premier Boris Johnson powiedział, że nie chce zakazywać ludziom wychodzenia na spacery czy ćwiczeń na świeżym powietrzu, ponieważ mają one wiele korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Podkreślił jednak, że ci, którzy się na to decydują, powinni postępować odpowiedzialnie.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Imgur

Polecane

Może Cię zainteresować