×

Kontrowersyjne wyzwanie na TikToku. Matki pokazują „brzydkie” dzieci

„Ugly baby challenge” to nowe wyzwanie na TikToku, które mocno podzieliło internautów. Dlaczego? Otóż matki pokazują w nim „brzydkie”… dzieci.

„Ugly baby challenge”

TikTok jest pełen szalonych trendów, które są niesamowicie rozchwytywane w tej aplikacji. Jednak to wyzwania cieszą się największą popularnością. Niektóre kończą się tragicznie, jak np. „benadryl challenge„. Mimo to użytkownicy dalej próbują swoich sił w kolejnych wyzwaniach, przed którymi ostrzegają nawet lekarze. Najnowszy trend na szczęście nie jest niebezpieczny, ale i tak mocno podzielił internautów.

W „Ugly Baby Challenge” młode mamy dzielą się z internautami zdjęciami swoich dzieci w najgorszych momentach. Chcą w ten sposób pokazać, jak brzydko wyglądały po urodzeniu.

Formuła wygląda niemal zawsze tak samo: ciężarna kobieta pyta męża, czy uważa, że noworodki mogą być brzydkie. Wtedy mężczyzna odpowiada: „Tak, ale nasze będzie piękne”. Następnie pojawia się niezbyt korzystne zdjęcie noworodka. Filmiki oznaczone są specjalnym hashtagiem. Dzięki temu niektóre nagrania mają po ponad milion wyświetleń i tysiące komentarzy.

@arusso_xoHe’s gotten past the ugly newborn stage I promise 😂😂😂 #DontSpillChallenge #newborn #baby #babyboy #love #fyp♬ chicken tikka – han

„Przynajmniej jest zdrowa”

Lucy Baehr także postanowiła wziąć udział w kontrowersyjnym wyzwaniu. W rozmowie z TODAY przyznała, że z początku nie uważała swojej córeczki za najpiękniejsze dziecko:

Pamiętam, jak patrzyłam na mojego męża, mówiąc: Cóż, przynajmniej jest zdrowa.

Gdy kobieta dowiedziała się, że inni rodzice dzielą się na TikToku zdjęciami swoich „brzydkich dzieci”, od razu przyłączyła się do zabawy.

Ten trend zaczęli rodzice, którzy uważali, że ich maluchy będą super słodkie, a wcale takie nie były. Pomyślałam: Wygrałam! Wygrałam! Wygrałam!

Wideo zostało opublikowane 11 lipca i zaledwie w ciągu jednego dnia zdobyło 11 mln wyświetleń, 2 mln polubień i 20 tys. udostępnień. Od premiery minęły już dwa tygodnie, a filmik nadal jest najchętniej oglądany przez użytkowników!

@lucybaehrShe’s had quite the glowup ##DontSpillChallenge ##wholesome ##babiesoftiktok ##newborn♬ chicken tikka – han

Co na to sami internauci? Jedna z użytkowniczek żartobliwie napisała – „9 miesięcy mdłości i chaosu, a one wychodzą i wyglądają jak ich tatusiowie”. Inny komentujący dodał, że noworodki rzadko kiedy są słodkie i że trzeba „zaufać procesowi dorastania”. Ktoś inny zauważył, że Reese wygląda jak pan Burns z „The Simpsons”.

Jednakże „ugly baby challenge” nie wszyscy uważają za „śmieszne” wyzwanie. Pod filmikiem pojawiły się głosy, że jest to forma ośmieszania i poniżania noworodków:

To w ogóle nie jest śmieszne… Jak możesz być dumna z tego, że masz miliony >>polubień<<, które żartują z twojego dziecka? Niewinna istota… W przyszłości będziesz się martwić problemami z jej akceptacją siebie, gdy dowie się, że byłaś pierwszą osobą, która się z niej śmiała. Przemyśl konsekwencje wpływ swoich działań.

To nie jest śmieszne, ale okrutne.

Od narodzin Reese minęło już sporo czasu. Dziewczynka ma już dziewięć miesięcy i znacznie się zmieniła – po opuchliźnie nie ma śladu, za to na jej słodkiej twarzy maluje się wielki uśmiech.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lucy Baehr (@lucybaehr)

Co sądzicie o nowym wyzwaniu na TikToku?

Źródła: www.ofeminin.pl, www.today.com

Może Cię zainteresować

zamknij