×

Kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku. Nie żyje 15-latka

Benadryl Challenge to kolejne niebezpieczne wyzwanie na TikToku. Nowa zabawa skończyła się tragicznie dla 15-latki ze Stanów Zjednoczonych.

Benadryl Challenge

Nowe wyzwanie na TikToku polega na połknięciu co najmniej 12 tabletek Benadrylu. Jest to popularny lek dostępny bez recepty. Stosuje się go przy takich dolegliwościach jak: katar sienny, łagodne przeziębienie czy popularne alergie.

Benadryl Challenge zwykle kończy się na halucynacjach, zaburzeniach mowy czy utracie równowagi, co jest efektem ubocznym przedawkowania.

Dawka, która może powodować omamy jest bardzo zbliżona do tej powodującej coś potencjalnie zagrażającego życiu. Duże dawki Benadrylu mogą powodować drgawki oraz problemy z sercem, które traci rytm i nie pompuje skutecznie krwi.

– powiedział Scott Schaeffer z Oklahoma Center for Poison and Drug Information w rozmowie ze stacją KFOR.

Benadryl Challenge
Twitter

Nie żyje 15-latka

Benadryl Challenge skończył się tragicznie dla 15-latki z Oklahoma City. Dziewczynka (nazwiska nie ujawniono) chciała wypełnić założenia wyzwania. Przyjęła jednak tak dużą dawkę leku, że jej organizm nie był w stanie sobie z nim poradzić. 15-latka zmarła na skutek przedawkowania.

Nie jest to jednak odosobniony przypadek. W maju trzech nastolatków z Dallas trafiło do szpitala po tym, jak wzięli udział w podobnej zabawie. Udało się ich jednak uratować.

Scott Schaeffer przekazał w rozmowie z mediami, że współpracuje z nauczycielami i szkołami, by podkreślać niebezpieczeństw związane z zabawami takimi jak Benadryl Challenge.

Benadryl Challenge
Twitter

Ostatnio informowaliśmy o innym niebezpiecznym wyzwaniu popularnym wśród nastolatków i użytkowników TikToka – Skull Breaker Challenge.

Źródła: parenting.pl, www.o2.pl, zdrowie.wprost.pl, www.foxnews.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij