×

13-latka ranna przez TikToka. Chodzi o wyzwanie „Skull Breaker Challenge”

13-latka ranna przez TikToka! Siódmoklasistka wzięła udział w wyzwaniu „Skull Breaker Challenge”. Teraz ostrzega innych. „To wymyka się spod kontroli” – mówi.

Wyzwanie czy głupota?

To wyzwanie stało się modne wśród użytkowników TikToka. Miało być zabawnie, a wyszło… jak zwykle. Wśród nastolatków są pierwsi poszkodowani.

„Skull Breaker Challenge” (czyli „łamanie czaszki”), polega na ustawieniu trzech osób w rzędzie. Najpierw podskakują dwie osoby po zewnętrznych stronach, a następnie robi to osoba w środku. Jest jeszcze czwarty uczestnik, który wszystko nagrywa. Na czym polega wyzwanie?

Gdy stojąca w środku osoba podskakuje, dwie osoby, które stoją obok, próbują wykopać, czy też po prostu „podłożyć” jej nogę, tak, by straciła równowagę.

Osoba w środku albo cudem wytrzymuje, albo się przewraca i… no właśnie. Nieszczęście polega na tym, że najczęściej upada, uderzając przy tym głową o twarde podłoże. Ranna nastolatka opowiada:

Byłam sparaliżowana. Upadłam, miałam wstrząs mózgu i byłam zdrętwiała. Nie czułam nóg, stopy, rąk, niczego.

Podsumowując – ubaw po pachy.

13-latka ranna przez TikToka

Kathleen DeJesus uczy się w gimnazjum w Lawrence, w stanie Massachusetts. Jak twierdzi 13-latka, nie była świadoma, w czym bierze udział.

„Skull Breaker Challenge” jest popularne wśród amerykańskich nastolatków i użytkowników TikToka. Jak twierdzi dyrekcja szkoły, tego typu wyzwania są plagą wśród uczniów. Dyrektor nie ma złudzeń – to nie ostatnie tego typu przypadki.

Przez wyzwanie Kathleen doznała wstrząsu mózgu. Dziewczynka jest pod opieką lekarzy z Bostonu.

Rzeczniczka TikToka, w oświadczeniu dla NBC, twierdzi:

Trend, o którym mowa, stanowi naruszenie naszych wytycznych. Dlatego usuwamy treść, gdy tylko zostanie zgłoszona.

Lekarze ostrzegają – wyzwanie może być bardzo niebezpieczne!

Większość użytkowników nie ma 16 lat

W 2018 roku, TikTok zyskał miano jednej z najchętniej pobieranych aplikacji na świecie. Już wtedy bazę użytkowników oceniano na 1 miliard osób. Właściciel TikToka stał się najwyżej ocenianym startupem na świecie.

Jak wynika z badań agencji GetHero, ponad 60% użytkowników aplikacji, to dzieci w wieku 13-15 lat. Aż 18% nie ukończyło 13 roku życia!

TikTok (dawniej Musical.ly) to aplikacja należąca do chińskiej firmy Bytedance. Dzięki aplikacji można publikować krótkie filmiki wideo z podkładem muzycznym.
W Polsce z TikToka najczęściej korzysta młodzież ze wsi i małych miast. Co ciekawe, aż 95% użytkowników jest płci żeńskiej.

Wśród polskich nastolatków, aż 34% korzysta z aplikacji ponad 10 razy dziennie!

Fotografie: Tweeter (miniatura wpisu), YouTube.com

Może Cię zainteresować