×

Dostała zawału serca przez wyzwanie na TikToku. Niewiele brakowało by umarła

Dostała zawału serca przez wyzwanie na TikToku. 20-latka postanowiła wziąć udział w kolejnym, idiotycznym challengu, polegającym na jedzeniu odżywki białkowej w wersji suchej. Niedługo po wykonaniu zadania, zaczęła odczuwać poważne dolegliwości.

TikTok coraz bardziej popularny

Młode pokolenie zakochało się od pierwszego wejrzenia w TikToku. Nowa aplikacja społecznościowa, umożliwiająca tworzenie zabawnych filmików z wykorzystaniem rozmaitych podkładów muzycznych lub wypowiedzi innych ludzi, dała młodzieży nowe sposoby do wyrażania swojej indywidualności. Niestety na pozór niegroźna zabawka, z czasem zaczęła być źródłem ogromnych problemów. Jednym z nich jest kwestia organizowania tzw. wyzwań, które coraz częściej przynoszą fatalne skutki. Zaledwie parę dni temu sieć obiegły doniesienia o 13-latce, która niemal zmarła w pożarze, który wznieciła próbując wykonać absurdalne wyzwanie. Teraz grono ofiar TikToka powiększyło się o 20-letnią Briatney Portillo z Wielkiej Brytanii.

Kobieta nagrała filmik, na którym pokazała, jak zjada całą łyżkę odżywki białkowej w proszku. Kobieta nie rozpuściła substancji w wodzie bądź mleku tak, jak jest to zalecane, lecz spożyła ją bezpośrednio z opakowania. Wielbicielka mediów społecznościowych nie wzięła jednak pod uwagę, że odżywki białkowe dość często zawierają gigantyczne ilości kofeiny. W związku z tym, zażycie izolatu białka może wywoływać przyspieszenie tętna, a w skrajnych przypadkach zawał serca. Właśnie ten, najczarniejszy scenariusz spełnił się w przypadku 20-letniej Briatney. Kobieta wcale nie odczuła przypływu energii, na który liczyła, lecz poważne dolegliwości. O szczegółach skrajnie ryzykownego wyzwania opowiedziała w wywiadzie dla brytyjskiego portalu Metro.

Zaczęłam podnosić ciężary, kiedy poczułam ucisk i kłucie w klatce piersiowej. Zignorowałam to, ponieważ założyłam, że to zwykły niepokój lub atak paniki i kontynuowałam trening. Wróciłam do domu i poczułam mdłości i ból głowy. Wzięłam prysznic, ale nadal czułam mdłości z bólem głowy i nie mogłam zjeść obiadu.

Dostała zawału serca przez wyzwanie na TikToku

Pomimo tego, że Briatney bardzo szybko zaczęła odczuwać bóle ciała, nie zamierzała rezygnować z wyjścia do pracy. 20-latka z godziny na godzinę czuła się coraz gorzej.

W pracy wrócił ciężki ból w klatce piersiowej, ale bardziej intensywny.

Początkowo bolała ją tylko głowa, ale wraz z upływem czasu ból przenosił się na plecy oraz lewe ramię. 

Wtedy wiedziałam, że to nie lęk, a może atak serca.

Gdy 20-latka przeszła tomografię komputerową, okazało się, że rzeczywiście doszło do niewielkiego zawału serca. Lekarze orzekli, że TikTokerka ma wrażliwość na kofeinę, z której wcześniej nie zdawała sobie sprawy. Szczęśliwie stan 20-latki szybko się poprawił i obecnie dzięki rozgłosie zdobytym za sprawą wyzwania, może poszczycić się dużą grupą obserwatorów.

Jednakże nadszarpnięte zdrowie to wysoka cena za popularność…

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij