×

Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany Barcelonie przed 57 tys. kibiców

Na ten moment czekali wszyscy polscy fani piłki nożnej, kibice klubu FC Barcelona, a przede wszystkim czekał sam Robert Lewandowski. Stało się bowiem to, co było już tylko formalnością i kwestią czasu. Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany Barcelonie przed 57 tys. kibiców. Jak wypadł jeden z najlepszych piłkarzy świata?

Robert Lewandowski oficjalnie zaprezentowany Barcelonie

5 sierpnia 2020 roku na długo zapisze się w historii polskiej piłki nożnej. I choć nie ma to nic wspólnego z wydarzeniami w naszym kraju i z naszą reprezentacją, to właśnie nasz rodak jest dzisiaj na świeczniku. Kibice na trybunach Camp Nou z niecierpliwością oczekiwali bowiem na przyjazd Roberta Lewandowskiego. Niektórzy przyjechali setki kilometrów, aby zobaczyć „Lewego” w barwach katalońskiego klubu.

Dziś Robert Lewandowski jest oficjalnie piłkarzem klubu FC Barcelona, choć umowę podpisał już znacznie wcześniej. Kiedy piłkarz wszedł na murawę, zapadła grobowa cisza. Wszyscy przygotowywali się bowiem na odegranie hymnu klubu, którzy po chwili został odśpiewany przez tysiące kibiców.

Lewandowski został przyjęty bardzo ciepło. Oficjalnie powitano go słowami „Benvingut Lewandowski” , co w tłumaczeniu na język polski oznacza „Witaj Lewandowski”. Co na to ikona sportu w Polsce?

Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w FC Barcelonie. To była bardzo długa droga, ale bardzo się cieszę, że tutaj jestem […] Niesamowite, że tyle osób przyszło tutaj na Camp Nou

– powiedział Lewandowski podczas prezentacji w Barcelonie.

Przypomnijmy, inauguracja sezonu La Liga odbędzie się w stolicy Katalonii – 13 sierpnia z Rayo Vallecano. Jesteśmy przekonani, że RL9 pokaże, na co go stać, i jeszcze nieraz usłyszymy o nim w samych superlatywach!

Robert Lewandowski w FC Barcelona. Jaki numer na koszulce?

Na uwagę zasługuje także numer, z którym będzie grał nasz napastnik. Wcześniej podopieczni Xaviego przebywali na tournée po USA. Na miejscu rozegrali kilka spotkań kontrolnych, w tym El Clasico z Realem Madryt. Podczas tych rozgrywek towarzyskich „Lewy” występował z numerem „12”. Nosicielem numer „9”, który tak bardzo kojarzy się z naszym napastnikiem, był wówczas Memphis Depay. Teraz już wszystko jest jasne. Z koszulką numerem „9” będzie grał od teraz Robert Lewandowski.

Całą prezentację Roberta Lewandowskiego w Barcelonie możesz obejrzeć poniżej:

Ile zarabia Robert Lewandowski w Barcelonie? Wyciekły zarobki piłkarzy

Źródła: twitter.com, www.youtube.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij