×

Koronawirus: 14 nowych przypadków w Polsce. W sumie zdiagnozowano już 439 zakażeń

Koronawirus: 14 nowych przypadków w Polsce, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. To oznacza, że liczba zakażonych w naszym kraju wzrosła do 439.

Koronawirus: 14 nowych przypadków w Polsce

Informację o nowych zakażeniach przekazało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po jednej osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Zgonów z powodu koronawirusa odnotowano pięć. Przypomnijmy, że resort skorygował informację o szóstej ofierze koronawirusa – 27-letniej kobiecie z Łańcuta.

Młoda kobieta kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Chociaż wykryto w jej organizmie koronawirusa, to zmarła prawdopodobnie z powodu sepsy. Dlatego, jak zastrzega Ministerstwo Zdrowia:

(…)nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem

Rząd wprowadził stan epidemii

W piątek (20 marca) minister zdrowia wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji poinformował o podpisaniu rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii w Polsce. To oznacza nowe obowiązki, nałożone na całe społeczeństwo.

Rząd podjął decyzję o wstrzymaniu lekcji do świąt wielkanocnych i zamknięciu na dłużej również pozostałych placówek oświatowych. Utrzymany zostaje zakaz organizowania imprez masowych. Ponadto, odwołane są międzynarodowe loty, a na granicach kraju nadal obowiązują kontrole.

Jedna z najważniejszych zmian dotyczy zaostrzenia kar dla osób, które nie przestrzegają zasad kwarantanny. Zgodnie z nową decyzją rządu, kara ta z 5 tys. zł wzrasta do 30 tys. zł!

Źródła: popularne.pl, Twitter.com, tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, zdrowie.wprost.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij