×

Kolejny lockdown? Premier Mateusz Morawiecki nie pozostawia wątpliwości

Kolejny lockdown może nastąpić wcześniej niż przypuszczaliśmy. Sytuacja epidemiologiczna w Polsce po woli zaczyna wymykać się spod kontroli. Premier Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat możliwości wprowadzenia drugiego lockdownu.

Kolejny lockdown

Rekordy dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce sprawiły, że coraz częściej zaczął pojawiać się temat możliwości wprowadzenia drugiego lockdownu. Ministerstwo Zdrowia nie ukrywa zaniepokojenia faktem, że coraz częściej wśród ofiar śmiertelnych COVID-19 pojawiają się także ludzie młodzi, którzy nie cierpieli na żadne choroby współistniejące.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Brukseli premier Mateusz Morawiecki odniósł się do kwestii wprowadzenia drugiego lockdownu. Zapewnił, że wszyscy bardzo chcieliby uniknąć zamknięcia gospodarki.

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym.

Wiadomo, kiedy nastąpi koniec?

Mateusz Morawiecki poinformował, że podczas rozmowy w gronie premierów Grupy Wyszehradzkiej każdy z krajów zapewnił o chęci uniknięcia kolejnego lockdownu z powodu epidemii koronawirusa.

Z wypowiedzi premiera Polski można wywnioskować również, że wiadomo już kiedy dokładnie skończy się epidemia koronawirusa. Morawiecki napomknął, że to już ostatnie kilka miesięcy walki z koronawirusem.

My w Polsce, ale także w Republice Czeskiej, na Węgrzech zadbaliśmy o to bardzo dobrze, ale przed nami na pewno jeszcze kilka miesięcy, mam nadzieję, że ostatnich kilka miesięcy, oby bardzo krótkich, zmagania z tą pandemią.

Dokładna analiza wypowiedzi premiera nie pozostawia wątpliwości, że rządzący są w stanie z łatwością przewidzieć, kiedy zakończy się pandemia. Wiedza ta nie jest, jednak oficjalnie podawana do wiadomości publicznej.

Bardzo prawdopodobne jest, że gdy ilość dziennych zakażeń w Polsce znów znacząco wzrośnie np. przekroczy kilka tysięcy, to rozpocznie się promowanie szczepień przeciwko COVID-19. Warto przypomnieć, że trwają intensywne prace nad produkcją szczepionki na koronawirusa.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować