×

Siedmiu policjantów ruszyło na kobietę. Drastyczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy

Kolejny incydent w Suwałkach, tym razem podczas wiecu Andrzeja Dudy. Pośród tłumu sympatyków prezydenta pojawiła się kobieta, która przyszła, aby zaprotestować przeciwko jego polityce. W jej kierunku ruszyło… siedmiu policjantów. Sytuację nagrał jeden ze świadków zajścia.

Mężczyzna rzucił butelką w Trzaskowskiego

Wiece wyborcze są okazją do tego, żeby spotkać się z kandydatem, z którym się sympatyzuje. Politycy przemierzają cały kraj, od maleńkich miejscowości po największe miasta. Te wizyty łączy jedno – w każdym z miejsc znajdą się zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy konkretnego kandydata.

Jeszcze przed I turą wyborów, w Suwałkach doszło do incydentu podczas wiecu Rafała Trzaskowskiego. 23-letni mężczyzna rzucił wtedy w kandydata KO plastikową butelką po detergencie.

Kolejny incydent w Suwałkach
Twitter

Politykowi nic się nie stało, bo mężczyzna nie trafił – butelka uderzyła nie w Trzaskowskiego, a w jedną z kamer telewizyjnych. Tuż po zdarzeniu zarówno 23-latka, jak i drugiego, towarzyszącego mu mężczyznę, zatrzymała policja.

Kolejny incydent w Suwałkach

Teraz podczas wiecu Andrzeja Dudy, w Suwałkach doszło do kolejnego incydentu. Tym razem dotyczył on kobiety, protestującej przeciwko prezydentowi.

Kolejny incydent w Suwałkach
Twitter

Protestująca wmieszała się w tłum. Miała na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. Kobieta była sama, na razie nie ma również informacji, z których wynikałoby, że atakowała któregoś z uczestników wiecu. Nie wiadomo do końca, co takiego się wydarzyło, że nagle w kierunku kobiety ruszyło siedmiu policjantów.

Całą sytuację uwiecznił jeden ze świadków zdarzenia. Nagranie trafiło do mediów społecznościowych. Widać na nim, że policjanci wyciągają kobietę z tłumu i odciągają na bok. Jeden z funkcjonariuszy w pewnym momencie łapie kobietę za krtań.

Kolejny incydent w Suwałkach
Twitter

W kilkunastosekundowym nagraniu nie widać, żeby kobieta zachowywała się agresywnie. Czy tak ostra reakcja była więc niezbędna?

2 lipca podczas wiecu w Nowej Soli, dwudziestolatka zaczęła wykrzykiwać do kamery niecenzuralne słowa pod adresem Andrzeja Dudy. Jej obelgi nagrał dziennikarz Polskiego Radia Zachód. Młodej kobiecie postawiono zarzut znieważania głowy państwa.

Jak widać, atmosfera podczas wieców bywa bardzo napięta. Ale czy o takie wyrażanie poparcia chodzi kandydatom?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij