×

Kolejne zmiany w Roamingu! Pojawią się dodatkowe opłaty nawet na terenie Unii Europejskiej

Z Urzędu Komunikacji Elektronicznej napływają nowe informacje. Od początku przyszłego roku zmieni się wysokość opłat dodatkowych za transmisję danych w roamingu. Nadchodzą kolejne zmiany w roamingu.

Zmiany w roamingu

Opłaty będą naliczane w przypadku naruszenia Polityki Uczciwego Korzystania. Kiedy dodatkowa opłata zostanie naliczona? Urząd jako przykład podaje korzystanie z roamingu w Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże. Nie musimy obawiać się zmian w  opłatach za połączenia oraz SMS-y.

Za 1 GB (1024 MB) w UE  zapłacimy nie więcej niż 15 zł netto, co daje 18,45 zł brutto. Obecny limit wynosi 23,27 zł brutto.

Klaudia Kieliszczyk z UKE komentuje zmiany:

Obecnie obowiązujące na rynku stawki u poszczególnych operatorów „są zbliżone do kwot maksymalnych”. Teraz będą musiały zatem zostać obniżone

Nie musisz zgadzać się na zmiany

Urząd nakłada na dostawców obowiązek informowania abonentów o zmianie ceny za transmisję danych w roamingu. Ma to zrobić poprzez opublikowanie nowych stawek na swojej stronie internetowej najpóźniej miesiąc przed rozpoczęciem ich obowiązywania.

Abonenci będą mieli również prawo do wypowiedzenia umowy, jeśli nie zgodzą się na wchodzące zmiany.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: tvn24bis.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Polecane

Może Cię zainteresować