×

Podczas rozmowy przez telefon połączenie zostało zakończone, a cała rozmowa ponownie odtworzona w słuchawce

Nowoczesne technologie są dla ludzi ogromnym udogodnieniem, szczególnie telefony komórkowe, bez których większość z nas nie potrafi już spędzić nawet jednego dnia.

Są jednak także osoby, które z nieufnością odnoszą się do nowoczesnych urządzeń w obawie o prywatność.

Telefony czasem odmawiają posłuszeństwa, co skutkuje serią niefortunnych zdarzeń. Czasem mają miejsce niewyjaśnione przypadki właśnie ze smartfonem w roli głównej.

Bardzo dziwna sytuacja przytrafiła się pewnemu internaucie. Mężczyzna natychmiast opisał całe zdarzenie mając nadzieję, że społeczność jak zwykle stanie na wysokości zadania i pomoże mu rozwiązać dziwne zjawisko.

#80 - Omar m'a tuer

Od 3 tygodni w dniach poniedziałek-czwartek przebywam w Londynie na delegacji. Dzisiaj znajomy, który jeździ ze mną opowiadał mi o sytuacji, która mu się ostatnio przydarzyła. W trakcie rozmowy z polskiego telefonu na polski numer znajdujący się w Polsce, rozłączyło go po czym po kilku sekundach odtworzyło mu całą rozmowę w słuchawce. Nie chciało mi się wierzyć, dopóki mnie nie zdarzyło się to samo.

Dzisiaj w trakcie rozmowy telefonicznej do Polski, po 2-3 minutach rozłączyło mnie i odtworzyło całą rozmowę od początku do końca. Było słychać tylko i wyłącznie mojego rozmówce. Mój głos nie był słyszany.

Jeżeli moja rozmowa została odtworzona to wcześniej musiała zostać gdzieś zapisana. Macie jakieś pomysły, co to mogło być? Dlaczego nasze rozmowy są nagrywane, a jeżeli nawet, to dlaczego ktoś dopuścił do takiego buga, aby zostało nam to odtworzone?

Coś o nas:
Obydwa telefony są prywatne
Jego system w telefonie to iOS, mój android
Jego sieć to T-mobile, moja Plus
Jesteśmy w zupełnie różnym wieku

Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź gdyż googlowanie nie daje żadnego rozwiązania.

Od razu przychodzą nam na myśl teorie opowiedziane przez Snowdena. W głowie pojawia się słowo terroryści, a nawet błąd Matrixa.

¡Alerta con tu Smarphone! conoce la vulnerabilidad Wifi de los moviles

Okazuje się jednak, że wytłumaczenie jest dość banalne i nie ma nic wspólnego z teoriami spiskowymi, które tak często mamy okazję słyszeć.

Otóż winny jest pośrednik połączeń roamingowych. W ten sposób wymusza wydłużenie połączenia, a tym samym może zarobić więcej. Spanikowany użytkownik odsłuchuje nagranie zastanawiając się, co jest przyczyną owego fenomenu. Niepokojący jest jednak fakt, że nasze rozmowy są swobodnie nagrywane i w zasadzie nie mamy pojęcia, kto jeszcze ma do nich dostęp.

Kolejny raz okazuje się, że nasza prywatność nie jest znów tak doskonale strzeżona, a my mamy solidne podstawy do obaw.

Może Cię zainteresować

zamknij