×

Kolejne pieniądze dla rodziców! 1 lipca zaczyna się składanie wniosków

Kolejne pieniądze dla rodziców! Już 1 lipca zaczyna się składanie wniosków do tegorocznej edycji programu „Dobry start”. Rodzicie będą mogli to zrobić do 30 listopada. Komu dokładnie przysługują pieniądze?

Czym jest dobry start?

„Dobry Start” jest programem rządowym wspierającym rodziny. Jednak to nie wszystko. Jak twierdzą rządzący, jest to też inwestycja w edukację polskich dzieci. Przypomnijmy, że to 300 zł jednorazowego wsparcia dla każdego ucznia rozpoczynającego nowy rok szkolny. Przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia. Z kolei w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia. Co więcej, wsparcie to przysługuje bez względu na dochód.

Kolejne pieniądze dla rodziców

Już w piątek 1 lipca ruszy tegoroczny nabór wniosków o „Dobry start”. Potrwa do 30 listopada. Wnioski rodzice i opiekunowie będą mogli składać do 30 listopada. Wszystko wyłącznie droga elektroniczną – przez PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

300 złotych z programu „Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał ZUS. Środki przekaże na wskazane we wniosku konto bankowe. Co więcej, decyzje oraz wszelkie zawiadomienia również będą przekazywane w formie elektronicznej.

Warto dodać, że według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej co roku z „Dobrego startu” korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Z kolei łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Źródła: mamopracuj.pl, businessinsider.com.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij