×

Wnioski o wyprawkę plus. Kiedy je składać? Kto może otrzymać świadczenie 300+?

Wnioski o wyprawkę plus, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka można składać już od dzisiaj, czyli 1 lipca. Program 300+ obejmuje wszystkie dzieci w wieku 7-20 lat, chodzące do szkoły, a niepełnosprawne do 24. roku życia.

Dla kogo 300+?

Rządowy program 300+ nazywany także wyprawką plus został wprowadzony w 2018 roku. Świadczeniem w wysokości 300 złotych do wydania na podręczniki, zeszyty i przybory szkolne objęte są wszystkie dzieci w wieku od 7 do 20 lat, chodzące do szkoły. W przypadku niepełnosprawnych uczniów świadczenie ulega przedłużeniu do czasu ukończenia 24 lat.

Program nie obejmuje uczniów zerówki ani studentów. Jest wypłacany tylko raz w roku każdej rodzinie, która spełnia wymagania, bez względu na dochód. W tym roku pomoc obejmie około 4,6 miliona uczniów.

Warunkiem wypłaty świadczenia jest złożenie wniosku. I tu właśnie temat zyskuje na aktualności, bo wnioski można, a nawet należy składać już teraz. Im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej zostanie wypłacona wyprawka plus.

Wnioski o wyprawkę plus – kiedy składać?

Termin składania wniosków rozpoczyna się dzisiaj, w środę 1 lipca.
Wniosek o świadczenie dobry start można składać online przez stronę Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski metodą tradycyjną, czyli w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek można składać do 30 listopada, ale naprawdę dużo lepiej uwinąć się z nim szybciej.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Składając wniosek w kolejnych miesiącach trzeba liczyć się z tym, że wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku. Czyli jeśli będziemy czekali do ostatniej chwili, pieniądze na szkolną wyprawkę dla dziecka możemy otrzymać dopiero… na koniec roku.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.wp.pl, www.o2.pl, superbiz.se.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij