×

Dodatkowe 300 złotych na dziecko! Termin składania wniosków upływa za 2 tygodnie

Wnioski o Dobry Start, czyli 300 złotych na wyprawkę szkolną dla dziecka można składać tylko do końca listopada. Program 300+ obejmuje wszystkie dzieci w wieku 7-20 lat, chodzące do szkoły, a niepełnosprawne do 24 roku życia.

Dla kogo 300+?

Rządowy program Dobry Start,  nazywany także wyprawką plus został wprowadzony w 2018 roku. Świadczeniem w wysokości 300 złotych do wydania na podręczniki, zeszyty i przybory szkolne objęte są wszystkie dzieci w wieku od 7 do 20 lat, chodzące do szkoły. W przypadku niepełnosprawnych świadczenie ulega przedłużeniu do czasu ukończenia 24 lat. Program nie obejmuje uczniów zerówki ani studentów. Jest wypłacany tylko raz w roku każdej rodzinie, która spełnia wymagania, bez względu na dochód. W tym roku pomoc obejmie około 4,6 miliona uczniów.

Warunkiem wypłaty świadczenia jest złożenie wniosku. I tu właśnie temat zyskuje na aktualności, bo wnioski można, a nawet należy składać już teraz. Termin składania wniosków upływa z końcem listopada

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online, za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub portal PUE ZUS, a także drogą tradycyjną.

Wnioski o Dobry Start

Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej:

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej – oraz w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Pomoc należy się także w przypadku pobierania nauki w szkołach policealnych i szkołach dla dorosłych. Wniosek o pieniądze może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Rodzice, którzy chcą skorzystać ze wsparcia z programu, mają czas na złożenie wniosku do końca listopada 2020 roku.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w 2020 roku świadczeniem Dobry Start może być objętych 4,5 mln uczniów. Rodzice ponad 4 mln z nich złożyło już wnioski o otrzymanie pieniędzy.

Od 1 lipca 2020, kiedy ruszyła możliwość składania wniosków o przyznanie świadczenia, wpłynęło ich ponad 3,14 mln, z czego zdecydowana większość – 2,24 mln – została złożona drogą elektroniczną. Na pomoc rodzicom przeznaczono 1,4 mld zł.

 

Źródła: biznes.radiozet.pl, twitter.com

Może Cię zainteresować