×

Kolejne szokujące odkrycie w naczepie ciężarówki. Policjanci znaleźli 12 imigrantów

Kolejna ciężarówka z imigrantami. Zaledwie tydzień temu brytyjscy policjanci znaleźli w naczepie jednej z ciężarówek ciała 39 osób. Na szczęście dzięki czujności kierowcy tym razem nie doszło do tragedii. Zaalarmowani przez mężczyznę belgijscy mundurowi znaleźli w naczepie 12 imigrantów pochodzących z Syrii i Sudanu. Wiadomo, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zwłoki w ciężarówce w Wielkiej Brytanii nie odstraszają imigrantów

Tydzień temu cały świat obiegła informacja o makabrycznym znalezisku w Essex w Wielkiej Brytanii. Policjanci znaleźli w samochodzie chłodni 39 ciał. Wszystkie ofiary to imigranci.

Jednak ten dramat najwyraźniej nie odstraszył zdeterminowanych imigrantów. Belgijska policja poinformowała o kolejnym szokującym odkryciu. Tym razem w naczepie chłodni ciężarówki ukrywało się 12 osób.

ciężarówka z imigrantami
Twitter

Kolejna ciężarówka z imigrantami

Policjantów zaalarmował sam kierowca ciężarówki. Mężczyzna przewoził warzywa i owoce, ale stojąc na parkingu w Belgi, zaczął podejrzewać, że w naczepie jego samochodu są ludzie. Okazało się, że jego domysły były słuszne. Gdyby nie jego czujność mogło dojść do kolejnej tragedii.

Funkcjonariusze dotarli na miejsce i otworzyli naczepę. Okazało się, że w środku znajduje się 12 dorosłych mężczyzn. 11 z nich pochodziło z Syrii a jeden z Sudanu. Według belgijskiej stacji „VTR”, policjanci przekazali już imigrantów urzędnikom imigracyjnym z Antwerpii.

ciężarówki
Twitter

Kierowcy płacą wysokie kary za imigrantów w naczepach

Niestety kierowcy ciężarówek przyznają, że takie sytuacje to nie wyjątek. Imigranci często ukrywają się w naczepach ciężarówek, chcąc przedostać się do Wielkiej Brytanii. Zwykle próbują wykorzystać te z chłodniami, ponieważ dzięki temu maleje szansa, że ktoś ich wykryje. Naczepy są badane systemem skanerów ciepła, a w chłodniach łatwiej je ominąć.

Taka sytuacja sprawia, że firmom przewozowym coraz ciężej znaleźć kierowców, którzy zdecydowaliby się przewozić ładunki na trasie prowadzącej do Wielkiej Brytanii. Imigranci często dostają się do naczep bez ich wiedzy, a kierowcy boją się wysokich kar.

port z naczepami
Twitter

Kolejna ciężarówka z imigrantami to tylko kwestia czasu?

Jeśli brytyjscy policjanci wykryją imigrantów w ciężarowce, kierowcy grozi grzywna nawet 2 tys. funtów od jednego cudzoziemca. Nie wspominając już, że mogą narazić się na podejrzenia powiązań ze zorganizowanymi grupami zajmującymi się przemytem imigrantów do Europy. W tym przypadku, gdyby kierowca nie zachował czujności i dotarł na druga stronę kanału La Manche, mógłby zapłacić grzywnę w wysokości 24 tys. funtów.

imigrant w ciężarówce
Twitter

W związku z dramatyczną sytuacją, związki zawodowe naciskają na belgijskie i brytyjskie władze. Chcą poprawy bezpieczeństwa na parkingach rozmieszczonych wzdłuż tras prowadzących do portów i na Wyspy. Kierowcy nie chcą ponosić odpowiedzialności za imigrantów, którzy desperacko próbują dostać się do Wielkiej Brytanii.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.tvn24.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij