×

26-latka tuż przed śmiercią napisała sms’a: „Mamo, tak bardzo cię kocham! Umieram”

Policjanci z Wielkiej Brytanii dokonali kilka dni temu makabrycznego odkrycia. W ciężarówce z Belgi znajdowały się zwłoki 39 osób. Do tej pory Brytyjczycy informowali, że wszystkie pochodziły z Chin, jednak obrońcy praw człowieka z Wietnamu informują, że tamtejsze rodziny straciły kontakt z bliskimi jadącymi do Europy. Jedna z nich wysłała do mamy przerażającego sms-a tuż przed śmiercią.

Zwłoki w ciężarówce jadącej z Belgii

Do strasznego odkrycia doszło w nocy z wtorku 22 października na środę 23 października. Brytyjskie media poinformowały, że policjanci znaleźli w naczepie ciężarówki w Essex 39 ciał. Przyczyną śmierci było uduszenie. Mundurowi natychmiast zatrzymali 25-letniego kierowcę z Irlandii Północnej pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci, a w sprawie ruszyło śledztwo.

zwłoki w ciężarówce
Twitter

Okazało się, że wśród ofiar z ciężarówki jest 8 kobiet i 31 mężczyzn. Śledczy początkowo byli przekonani, że wszyscy pochodzili z Chin, jednak pekińska ambasada nie potwierdzała tych informacji. Konieczne było przeprowadzenie sekcji zwłok i identyfikacji wszystkich ofiar. Pierwsze autopsje zaczęły się już w czwartek.

zwłoki w ciężarówce
Twitter

Zwłoki w ciężarówce – wśród ofiar są osoby z Wietnamu?

Brytyjskie władze nadal mówią o ofiarach z Chin, jednak bardzo możliwe, że część z nich pochodziła z Wietnamu. Wskazują na to słowa Hoa Nghiem z wietnamskiej organizacji praw człowieka Human Rights Space. Do organizacji zgłosiło się 10 rodzin, które zamartwiają się o bliskich. Mieli wyruszyć do Europy, ale urwał się z nimi kontakt.

ciężarówka ze zwłokami
Twitter

Rozdzierające serce pożegnanie młodej Wietnamki

Bardzo prawdopodobne, że wśród ofiar z ciężarówki była młoda Wietnamka Pham Thi Tra My. Jej zrozpaczona rodzina jest niemal pewna, że 26-latka udusiła się w ciężarówce. Niedługo przed tym, jak policjanci znaleźli zwłoki w naczepie, jej mama dostała od Tra My przerażającego sms-a. 26-latka próbowała pożegnać się z mamą:

Przepraszam Mamo. Moja droga za granicę nie wyszła. Mamo, tak bardzo cię kocham! Umieram, bo nie mogę oddychać. Jestem z Nghen, Can Loc, Ha Tinh w Wietnamie… Przepraszam, Mamo

wiadomość od tra my
Twitter

Pokazując wiadomość, aktywistka dodała na Twitterze:

W wiadomościach powiedzieli, że wszystkie 39 osób pochodziło z Chin, ale rodzina Tra próbuje zweryfikować, czy wśród nich jest ich córka. Tym bardziej że Tra My wyjechała do Chin i stamtąd planowała dostać się do Anglii przez Francję

tra my z wietnamu
Twitter

Zwłoki w ciężarówce – policja sprawdza najnowsze doniesienia

Na razie angielskie władze nie potwierdził, że w ciężarówce byli Wietnamczycy, ale sprawdzają ten wątek po najnowszych informacjach od rodzin. Wietnamska ambasada w Londynie jest w stałym kontakcie z tamtejszymi służbami.

Źródła: vietnamnews.vn
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij