×

Kobieta poderżnęła gardło siedmiolatce. Przyznała się, ale oskarżenie wycofano!

Kobieta poderżnęła gardło siedmiolatce w parku miejskim. Zrobiła to na oczach rodziców dziewczynki. Pomimo tego, że przyznała się do winy, sąd zdecydował się ją uniewinnić. Pochodząca z Albanii zabójczyni nie trafi za kratki. Dlaczego?

Zbrodnia w biały dzień

22 marca 7-letnia Emily Jones udała się wraz z rodzicami na jednodniową wycieczkę do Bolton w Wielkiej Brytanii. Dziewczynka jeździła na hulajnodze po parku za swoją matką, Sarah Barnes. W odległości kilku metrów od niej spacerował jej ojciec Mark Jones.

Gdy Emily zatrzymała się, aby zawołać mamę, siedząca na pobliskiej ławce Eltiona Skana wstała, złapała dziewczynkę i poderżnęła jej gardło nożem do tapet. Emily nie mogła spodziewać się, że pochodząca z Albanii kobieta ją zaatakuje. Chwilę później 30-letnia morderczyni popchnęła ciało dziecka na ziemię, po czym uciekła. Obrażenia były na tyle poważne, że Emily zmarła. Rodzice dziecka nie znali zabójczyni.

Śledczym udało się ustalić, że Eltiona Skana w chwili ataku posiadała przy sobie opakowanie z trzema nożami, które tego samego dnia zakupiła w centrum miasta. W trakcie przeszukiwania mieszkania 30-latki, policja natknęła się na zapas medykamentów wykorzystywanych w leczeniu chorób psychicznych. Kobieta od około miesiąca nie przyjmowała leków.

Kobieta poderżnęła gardło siedmiolatce

W toku śledztwa ujawniono informację o tym, że Skana podczas pobytu w zakładzie psychiatrycznym miała przyznać się jednej z pielęgniarek, że z premedytacją zabiła 7-latkę. Powiedziała wówczas:

Czekałam w parku na swoją ofiarę. Zrobiłam, co zrobiłam, po czym próbowałam uciec.

Mimo tych faktów sąd uznał, że imigrantka z Albanii jest niewinna, ponieważ w momencie wspomnianej rozmowy oraz ataku nie przyjmowała leków psychiatrycznych. W piątek, 4 grudnia prokuratura wycofała oskarżenie wobec 30-latki. Dr Saifullah Syed Afghan orzekł, że Skana cierpi na schizofrenię paranoidalną. W jego opinii, w dniu morderstwa kobieta była niepoczytalna. Skana w przeszłości miała już podobne epizody. W 2017 roku chciała zamordować przy użyciu noża swoją matkę, a później siostrę. Trzykrotnie przebywała w szpitalach psychiatrycznych.

Co dalej?

Obecnie 30-latka przebywa w strzeżonym szpitalu Rampton Hospital w Nottinghamshire. Adwokat Michael Brady uważa, że Skana nie zostanie już skazana za morderstwo. Przyznał, że sprawa jest wyjątkowo trudna.

To nie jest decyzja, którą prokuratura podjęła z łatwością.

W ostatnich latach ataki nożowników w Wielkiej Brytanii stały się dość powszechnym problemem. Nie ulega wątpliwości, że mają związek z nasilającym się zjawiskiem emigracji. Na początku roku doszło do potrójnego morderstwa w Londynie w hinduskiej społeczności.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij