×

Kinga Rusin kpi z Polski. Jej złośliwy wierszyk cieszy się ogromną popularnością

Kinga Rusin kpi z Polski w bardzo dosadny sposób. Celebrytka przerobiła znany wiersz Jana Brzechwy, aby wyrazić swoje zdanie na temat sytuacji politycznej w kraju. Była prezenterka „Dzień Dobry TVN” skomentowała m.in. strajki kobiet, pedofilię w Kościele oraz epidemiczną propagandę.

Błogie wakacje

Podczas gdy w Polsce panuje pełna napięcia atmosfera, wynikająca z przygotowań do wprowadzenia nowego ładu, wielu celebrytów przebywa na rajskich wakacjach. Od paru miesięcy w tropikach bawi również Kinga Rusin. Była prezenterka „Dzień Dobry TVN” w towarzystwie ukochanego Marka Kujawy całe dni spędza na malediwskich plażach oraz nad basenem. Z dala od kraju dużo łatwiej jest jej atakować swoich przeciwników. Korzystając z poczucia wolności, które dają jej tysiące kilometrów dystansu od ojczyzny, celebrytka chętnie komentuje wydarzenia, które obecnie mają miejsce w kraju.

Kinga Rusin nie ukrywa, że jest przeciwniczką rządów Prawa i Sprawiedliwości. Jej niechęć do partii rządzącej znacząco wzrosła, gdy w „Wiadomościach” ukazał się obraźliwy dla prezenterki materiał. Została w nim określona jako jedna z twarzy „pseudo-elit gardzących Polakami”.

Ostatnio Kinga Rusin w ostrych słowach potępiła gwiazdy, które współpracują z telewizją publiczną. Odniosła się m.in. do przejścia swojego znajomego Agustina Egurroli. Choreograf, który w przeszłości był jurorem programu TVN „Mam Talent” zgodził się bowiem podjąć współpracę z produkcją programu „Dance Dance Dance” w TVP.

Kinga Rusin kpi z Polski
Instagram

Kinga Rusin kpi z Polski

Dziennikarka zapowiedziała, że skieruje do sądu sprawę dotyczącą znieważenia przez TVP. W jednym z wpisów w mediach społecznościowych oświadczyła, że będzie walczyć o swoje prawa.

Pozwy zostaną skierowane nie tylko przeciwko TVP, ale i osobom, które ten szkalujący materiał przygotowały. A odszkodowanie przeznaczę w całości na potrzeby polskiej onkologii.

Gwiazda poczuła się bardzo mocno dotknięta przez telewizję publiczną i od tej pory wykorzystuje każdą okazję, aby skomentować działania polskich władz. W najnowszym poście celebrytka zaskoczyła swoich fanów inteligentnym wierszem. Kinga Rusin zamieściła zdjęcie z egzotycznej wyspy, pod którym znalazła się treść przerobionego wiersza „Na wyspach Bergamutach” Jana Brzechwy. Za pomocą poezji dziennikarka odniosła się do obecnej sytuacji w Polsce.

Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach

Widziano także p’osła
Którego mrówka niosła

Szczepione są miliony
Nie ukrywane zgony

Prezesi na ambonach
Nie rządzą w żeńskich łonach

Kościelni pedofile
Liczą w więzieniu chwile

Podobno w IPNie
Faszyści nie są w cenie

Publiczna tam nie szczuje
I twarzy nie kupuje

A tresowane szczury
Nie kradną złota góry

Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko wysp tych nie ma

Kuzyn Jana Brzechwy w kolejce po termin szczepień.

Wpis Kingi Rusin spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony internautów. Ludzie gratulowali gwieździe pomysłowości i humoru.

Kinga Rusin kpi z Polski 2
Instagram

Jak Kinga Rusin dba o urodę? Gwiazda zdradziła nam swój sekretny zabieg

Fotografie: Instagram, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij