×

Piotr Woźniak-Starak. Kim jest jeden z najbogatszych Polaków?

Kim jest Piotr Woźniak-Starak? Biznesmen to jeden z najbogatszych Polaków. Specjalnie dla was sprawdziliśmy informacje o jego rodzinie, majątku i wakacjach na Mazurach.

Kim jest Piotr Woźniak-Starak?

Urodził się 10 lipca 1980 roku. Jego matka jest Anna Woźniak-Starak. Jego ojczymem jest znany polski biznesman Jerzy Starak – w 2019 roku uplasował się na 5. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków tygodnika „Forbes”. Majątek rodziny wycenia się na ponad 3 mld 250 tys złotych. Właśnie do nich należy największa polska firma farmaceutyczna – Polpharma

Sam zapracował na sukces

Mimo, że jest dziedzicem gigantycznej fortuny, sam zdobył własny majątek. W pracy realizuje swoje pasje, do których należy kinematografia. Kilka lat temu asystował Andrzejowi Wajdzie przy produkcji „Katynia”. W ostatnich latach wyprodukował kilka filmów, m.in. „Bogowie”, „Big Love”, „Warsaw Dark” i „Sztuka kochania”. Sam zapracował na własną fortunę.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Szulim

O 39-latku zrobiło się bardzo głośno w 2016 roku. To właśnie wtedy wziął ślub z Agnieszką Szulim – znaną i lubianą prezenterką telewizyjną związaną ze stacją TVN. Razem z żoną często spędzają wakacje na Mazurach. Rodzina Staraków ma ogromną posiadłość niedaleko jeziora Kisajno obok Giżycka.

Polecane

Może Cię zainteresować