×

Andrzej Cichopek nie żyje. 65-latek był jednym z najbogatszych Polaków

Andrzej Cichopek nie żyje. Był założycielem spółki Acumen i jednym z największych biznesmenów w naszym kraju w latach 90. Zajmował się produkcją serów. Zmarł w wieku 65 lat. Jego rodzina miała prośbę do żałobników, którzy pojawią się na pogrzebie.

Andrzej Cichopek nie żyje

Andrzej Cichopek to jeden z pierwszych dużych przedsiębiorców na Kielecczyźnie. Był znany głównie w Świętokrzyskiem z produkcji serów. W latach 90. był on jednym z najbogatszych Polaków. Znajdował się już w pierwszej 100 naszych krajanów.

O śmierci Andrzeja Cichopka poinformowała kilka dni temu jego rodzina. Przedsiębiorca związany był z miastem Kielce. I właśnie w tej okolicy odbył się dziś, tj. 29 stycznia o godzinie 14:00 jego pogrzeb.

Rodzina Andrzeja Cichopka miała wyjątkowa prośbę do uczestników ceremonii pogrzebowej. Poproszono żałobników o przyniesienie tylko po jednej czerwonej róży i niezabieranie ze sobą dużych wieńców. Polski biznesmen został pochowany na cmentarzu w Cedzynie.

Znany przedsiębiorca odszedł do wieczności w wieku 65 lat.

Andrzej Cichopek nie żyje
Facebook

Kim był Andrzej Cichopek?

Andrzej Cichopek był założycielem, a także i prezesem spółki Acumen z Kielc. Z kolei w Piotrowie Kolonii założył Serownię Podłazy. Sprawiło to, że został jednym z największych producentów sera w naszym kraju. Jego przedsiębiorstwo opracowało wiele procedur wytwarzania osławionych i wysoko ocenianych serów. Wraz z żoną Beata=ą poświęcili się serowarstwu na wiele lat.

Co więcej, Andrzej Cichopek stworzył też grupę Kobiałka Świętokrzyska i Stowarzyszenie Wspierania Małych Producentów Żywności EKO BAZAR. To pomogło bardzo lokalnym rolnikom. Właśnie dzięki tym grupom mogli oni sprzedawać swoje produkty przez krótki łańcuch dostaw.

Warto też wspomnieć, że Andrzej Cichopek był także przedsiębiorcą w branży medialnej. W latach 90. kupił od likwidatora gazetę „Echo Dnia”. Jednak niedługo był jej właścicielem, bo zaledwie przez rok.

Niestety spółka Acumen ogłosiła w pewnym momencie upadłość. Wszystko przez kłopoty z importem bułgarskiego piwa. Wówczas jej założyciel skupił się głównie na promowaniu zdrowej i ekologicznej żywności.

Spoczywaj w pokoju! [*]

Źródła: warszawawpigulce.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij