×

Kim jest córka Zbigniewa Wodeckiego? Wspomina tatę w poruszających słowach

Kim jest córka Zbigniewa Wodeckiego? Katarzyna Wodecka-Stubbs współorganizuje koncert poświęcony twórczości wybitnego artysty. To ona, jako jedyna, reprezentuje też rodzinę Wodeckich w mediach.

„Uroczysty Wodecki”

Podczas gdy TVP tradycyjnie raczyła widzów koncertem muzyki disco-polo, Polsat pokazał koncert poświęcony twórczości legendy polskiej muzyki. Wydarzenie transmitowano z Centrum Kongresowego ICE Kraków.

11 czerwca, podczas koncertu „Uroczysty Wodecki”, na scenie wystąpili m.in.: Alicja Majewska, Krzysztof Zalewski, Ralph Kamiński, Maciej Maleńczuk i Natalia Schroeder. Było nastrojowo, wzruszająco, pięknie. Pointą koncertu było wykonanie utworu „Nauczmy się żyć obok siebie”. Podczas wykonywania utworu, Alicji Majewskiej towarzyszyli wszyscy wykonawcy.

Organizacją wyjątkowego muzycznego wydarzenia zajmuje się m.in. córka Zbigniewa Wodeckiego – Katarzyna Wodecka-Stubbs. To ona wyszła na scenę na początku koncertu i wyjaśniła, skąd wziął się pomysł na jego organizację. Wodecka – Stubbs w ciepłych słowach, z szacunkiem i miłością mówiła o tacie i o tym, ile dobrego zrobił dla polskiej muzyki. Wyjaśniła, że chciała przekazywać dobrą energię Zbigniewa Wodeckiego również wtedy, gdy artysty zabrakło obok nas.

Przypomnijmy: Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja 2017 roku.

Kim jest córka Zbigniewa Wodeckiego?

Zbigniew Wodecki miał dwie córki Katarzynę Wodecką-Stubbs i Joannę Wodecką oraz najmłodszego z rodzeństwa – syna Pawła Wodeckiego. Artysta był także dumnym dziadkiem pięciorga wnucząt: Julii, Mai, Dawida, Leo i Lily.

Bliscy wybitnego muzyka unikają rozgłosu i nie wykorzystują znanego nazwiska do tego, by móc się promować. Katarzyna Wodecka-Stubbs, która współorganizuje koncert, najczęściej reprezentuje rodzinę w mediach. W jednym z wywiadów przyznała, że artysta uwielbiał, gdy cała rodzina była razem.

Raczej pytał, czy my go kochamy, ale oczywiście mówił. Nawet jak już założyłam własną rodzinę i stałam się bardzo dorosłą kobietą, lubił zapytać „A kochasz tatusia?”. „A kocham tatusia” – odpowiadałam. Ten rytuał przeniosłam na swoje dzieci

– mówiła w rozmowie z Gazeta.pl.

Dziś 48-letnia Katarzyna Wodecka-Stubbs realizuje się jako producentka filmowa i muzyczna. Jest także prezeską rodzinnej fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, którą założono po śmierci artysty.

Córka Zbigniewa Wodeckiego wyszła za mąż za Anglika, który przeprowadził się dla niej do Polski. Mieszkają w Krakowie – mieście szczególnie związanym ze Zbigniewem Wodeckim.

Według magazynu „Party”, starsza z sióstr – 50-letnia Joanna Wodecka, ukończyła Międzynarodowe Studium Dziewulskich – Policealną Szkołę Charakteryzacji, Wizażu i Stylizacji, jej pasją jest kolekcjonowanie instrumentów. Z kolei Paweł Wodecki jest fizjoterapeutą.

Wszystkie dzieci Zbigniewa Wodeckiego mają wykształcenie muzyczne.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować