×

Kim jest ciężarna kobieta ze zdjęcia? Rosjanie twierdzą, że ją… podstawiono!

Rosjanie z zimną krwią zbombardowali szpital położniczy w Mariupolu. Kadry, na których uchwycono to piekło, które zgotowano pacjentkom i dzieciom, szybko obiegły media i sprawiły, że świat po raz kolejny wstrzymał oddech. Kim jest ciężarna kobieta ze zdjęcia, która schodzi po zagruzowanych schodach? Tłumaczenie Rosjan jest tak absurdalne, że aż śmieszne. I ciężko pojąć, że ktoś może w nie uwierzyć…

Reklama

Rosjanie zbombardowali szpital położniczy

Rosjanie prześladują mieszkańców Mariupola na różne sposoby. Kiedy myślisz, że gorzej być już nie może,  wymyślają kolejne okrucieństwa. Sytuacja humanitarna w mieście jest coraz bardziej dramatyczna.

W środę armia rosyjska zrzuciła bomby na szpital położniczy i oddział dziecięcy. Budynek został doszczętnie zniszczony.

Reklama

Rosjanie! Przekroczyliście nie tylko granicę niedopuszczalnych stosunków między państwami i narodami. Przekroczyliście linię ludzkości. Przestańcie nazywać siebie ludźmi

– napisał w sieci szef administracji obwodu donieckiego Pawło Kyryłenko.

W wyniku bombardowania zginęły trzy osoby, w tym jedno dziecko. 17 osób zostało rannych. Świat obiegły zdjęcia, dokumentujące barbarzyństwo rosyjskiej armii.

Kim jest ciężarna kobieta ze zdjęcia?

Na jednym ze zdjęć widzimy młodą kobietę w ciąży z zakrwawioną twarzą. Ciężarna schodzi po zagruzowanych schodach, w asyście ukraińskich żołnierzy. To zdjęcie udostępniło w sieci mnóstwo osób. Gdy internauci z całego świata pisali o barbarzyństwie Rosjan, dyplomaci z rosyjskiej ambasady w Wielkiej Brytanii postanowili zabrać głos.

Reklama

Jeśli ktoś myśli, że rosyjska propaganda osiągnęła już szczyt, bardzo się myli. Tłumaczenie rosyjskich „dyplomatów” jest, delikatnie mówiąc, obrzydliwe. Twierdzą oni, że sytuacja zatrzymana w kadrze to… wyreżyserowana scena. Natomiast ciężarna ranna kobieta to profesjonalistka, która tylko odgrywa swoją rolę.

Rosjanie usiłowali wmówić ludziom, że fotografie są nieprawdziwe, bo ciężarna kobieta to modelka. Rosyjskie media szybko podchwyciły tę wersję, twierdząc, że modelka na pewno nie znalazłaby się publicznym szpitalu.

Reklama

Fakt – w kadrze uwieczniono śliczną modelkę. To Marianna Podgurskaya. Rosjanie odkryli jej tożsamość, a później zaczęli się znęcać psychicznie nad modelką na jej Instagramie.

Wczoraj ta kobieta mogła zginąć, ponieważ Rosjanie ostrzelali szpital położniczy. Dziś jest zastraszana przez Rosjan na Instagramie. Twierdzą, że zdjęcia z Mariupolu są nieprawdziwe, ponieważ Marianna jest modelką i nie może być w ciąży. Brak słów

– piszą zdenerwowani internauci.

Reklama

Już wcześniej Rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że nalot na szpital w Mariupolu był w pełni zainscenizowany(!). Z kolei rzeczniczka rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych Maria Zacharowa uznała bombardowanie szpitala za „fałszywą prowokację”. Ciekawe, czy rosyjscy oficjele mają w domach lustra. I czy nie wstydzą się w nie spojrzeć…

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować